Tenisz: Fucsovics sohasem állt még ilyen jól a világranglistán

MTI MTIMTI MTI
2017.06.26. 09:06
Fucsovics Márton a tavaszi budapesti tornán (Fotó: Földi D. Attila)
Fucsovics Márton 29 helyet javítva a 107. pozícióban áll a férfi teniszezők legfrissebb világranglistáján, megdöntve eddigi karriercsúcsát.

A 25 éves Fucsovics Márton – akinek korábbi legjobbja a 135. hely volt (2014. október) – annak köszönhetően ugrott 29 helyet előre, hogy vasárnap az észak-angliai Ilkleyben megnyerte a 127 ezer euró (39 millió forint) összdíjazású füves pályás versenyt.

Ezzel begyűjtötte negyedik challenger-tornagyőzelmét, s egyben szabadkártyához jutott a jövő héten elrajtoló wimbledoni bajnokságra.

„Az év elején nem gondoltam volna, hogy közel kerülök a top 100-hoz, most pedig majdnem azon belül vagyok. Egész pályafutásom során a legjobb 100 volt a célom, végre át akarom lépni a küszöböt” – szögezte le az ATP honlapján a nyíregyházi teniszező, hozzátéve, nagyszerű hónapon és tornán van túl, s remekül érezte magát Ilkleyben.

„Minden borításon tud érvényesülni a játékom, salakon és füvön is otthon érzem magam. Utóbbit már csak azért is szeretem, mert hét éve juniorként megnyertem Wimbledont” – jelentette ki Fucsovics, aki négyórás vonatozás után már Londonban tartózkodik, és készül az év harmadik Grand Slam-viadalára.

Fucsovics eddig egyszer, a tavalyi US Openen szerepelhetett GS-torna főtábláján. A legutóbbi magyar főtáblás Wimbledonban éppen edzője, Sávolt Attila volt 2002-ben, akinek akkor az első forduló jelentette a végállomást.

Balázs Attila – aki szeptemberben kezdte újra karrierjét – a 174. helyen áll. A hétszeres magyar bajnok a múlt héten került vissza a top 200-ba, 2011 március óta először.

FÉRFI VILÁGRANGLISTA (AZ ATP HONLAPJA ALAPJÁN, ZÁRÓJELBEN A LEGUTÓBBI HELYEZÉS)