nemzetisport.hu 2017.05.20 14:19 Frissítve: 2017.05.20 14:42

Tenisz: Fucsovics „csak” négy meccslabdát hárított, így kiesett

Fucsovics Márton (152.) két szoros játszmában kikapott (7:6, 7:6) a világranglista 294. helyén álló szerb Filip Krajinovicstól a németországi Heilbronnban zajló salakpályás férfi challenger tenisztorna negyeddöntőjében.

A mérkőzést pénteken kezdték el, ám a találkozó az első szettben 4:4-es állásnál félbeszakadt. A szombati folytatásban Krajinovics 7–2-re megnyerte az első játszma rövidítését, majd a másodikban 5:4-nél a meccsért adogathatott, de Fucsovics három mérkőzéslabdát hárítva egyenlített.

A magyar teniszező 6:5-nél fogadóként két szettlabdához jutott, ám ezeket nem tudta kihasználni, ami a tie-breakben megbosszulta magát (7–3).

Fucsovics a harmadik kiemelt cseh Adam Pavlásek (94.) és a belga Kimmer Coppejans (164.) legyőzésével jutott el a negyeddöntőig.

A Nemzeti Sport digitális formában - az e-újságért kattintson ide!