Tenisz: Fucsovics az első körben búcsúzott Miamiban

NSO/MTI NSO/MTINSO/MTI NSO/MTI
2018.03.21. 19:39
Fucsovics Márton nem bírt a német Maximilian Martererrel (Fotó: AFP, archív)
A Miamiban zajló kemény pályás férfi tenisztornán Fucsovics Márton két szettben, 6:4, 6:4-re kikapott a német Maximilian Marterertől, így már az első fordulóban búcsúzott.

A mérkőzés első két játékában mindkét teniszező hozta a saját adogatását, majd a következő két gémben brékelték egymást. Ezt követően egy-egy jó adogatójáték következett, 3:3-nál azonban a világranglista 73. helyén álló Marterer másodszor is elvette a legmagasabban jegyzett – karriercsúcsként a világranglista-60. pozíciót elfoglaló – magyar teniszező szerváját. Ezután három, semmire nyert gém következett, így a német 6:4-gyel behúzta az első játszmát.

A második szett rögtön brékkel kezdődött – és sajnos ennek is Marterer örülhetett. A következő négy játékot egyenlő elosztásban, magabiztos játékkal hozta a két versenyző, majd ismét a 22 éves német vette el a magyar játékos adogatását.

Marterer 5:2-es vezetésénél Fucsovics azonnal visszabrékelt, majd hozta a szervajátékát is, egyenlíteni azonban már nem tudott: ellenfele a második meccslabdáját már értékesítette, így két szettben (6:4, 6:4) nyert, s készülhet a világbajnoki címvédő Grigor Dimitrov elleni mérkőzésre.

Fucsovics számára ezzel véget ért az amerikai túra: előzőleg Indian Wellsben a második fordulóban kapott ki a horvátok sztárjától, Marin Cilictől, a texasi Irvingben rendezett challengertornán pedig az elődöntőben búcsúzott.

ATP-TORNA, MIAMI (7 972 535 dollár, kemény pálya)
1. FORDULÓ (a 64 közé jutásért)

Maximilian Marterer (német)–Fucsovics Márton 6:4, 6:4
Haase (holland)–Szugita (japán) 6:4, 3:6, 6:1
M. Ymer (svéd)–Struff (német) 3:6, 7:5, 6:1
Sousa (portugál)–Harrison (amerikai) 7:6 (7–4), 7:6 (7–4)
Vesely (cseh)–Lacko (szlovák) 7:6 (7–2), 6:3
Herbert (francia)–Fritz (amerikai) 7:6 (7–4), 6:4
Ebden (ausztrál)–Simon (francia) 6:3, 6:7 (2–7), 7:5
Millman (ausztrál)–Gojowczyk (német) 2:6, 6:4, 6:4
Mmoh (amerikai)–Eubanks (amerikai) 4:6, 6:4, 6:4
Chardy (francia)–Dutra Silva (brazil) 6:3, 7:6 (7–2)
Jarry (chilei)–Norrie (brit) 7:6 (7–3), 6:2

Bacsinszky Tímea szintén az első fordulóban esett ki. A világranglistán 48. svájci játékost a volt top 10-es orosz Jekatyerina Makarova (36.) búcsúztatta három szettben.

WTA-TORNA, MIAMI (7 972 535 dollár, kemény pálya)
Witthöft (német)–Maria (német) 6:3, 6:4
Dijasz (kazah)–Brady (amerikai) 7:5, 7:6 (10–8)
Makarova (orosz)–Bacsinszky (svájci) 6:2, 2:6, 6:4
Niculescu (román)–Putyinceva (kazah) 6:2, 6:4
Hszie Szu-vej (tajvani)–Boulter (brit) 6:4, 7:5
Cornet (francia) – Mattek-Sands (amerikai) 6:2, 7:5
Riske (amerikai)–Linette (lengyel) 1:6, 6:0, 6:2
Vang Ja-fan (kínai)–Vondrousová (cseh) 6:2, 4:6, 7:6 (7–0)

Szasznovics (fehérorosz)–Kr. Plísková (cseh) 1:6, 7:6 (7–5), 7:5

Babos Tímea két szettben legyőzte a német Mona Barthelt a Miamiban zajló női tenisztorna első fordulójában. Részletek itt!