Tenisz: Federer megszenvedett; Fucsovics a világranglista-15. ellen folytatja

NSO/MTI NSO/MTINSO/MTI NSO/MTI
2018.10.23. 21:35
Roger Federer csak kínkeservesen tudta legyőzni Filip Krajinovicsot (Fotó: Twitter)
Fucsovics Márton a világranglista 15. helyén álló Fabio Fogninivel találkozik a bécsi kemény pályás tenisztorna második fordulójában, mivel az olasz versenyző az első körben kedden 6:4, 6:3-ra legyőzte a bosnyák Damir Dzumhurt.

Az ATP-rangsorában 40. magyar játékos már hétfőn lejátszotta az első fordulós mérkőzését, amikor szetthátrányból felállva, 1:6, 6:0, 7:5-re megverte a 18 éves kanadai Félix Auger-Aliassime-ot. Utána elmondta, hogy a nyolcaddöntőben szívesebben játszana Dzumhurral, akit két hete megvert Sanghajban.

Fucsovics kívánsága nem teljesült, a bosnyák teniszező ugyanis kedden két szettben vereséget szenvedett, így a magyar versenyző a legjobb 16 között azzal a Fogninivel csap össze, akitől október 5-én két játszmában kikapott Pekingben. A feleknek az volt az eddigi egyetlen meccsük egymás ellen, a következő összecsapásukra szerdán, várhatóan 16 óra körül kerül sor.

„Nincsenek jó emlékeim Fucsovicsról, kemény meccsünk volt, és minden bizonnyal holnap is az lesz. A legjobbamat kell majd nyújtanom” – mondta kedden az MTI-nek Fognini.

Ugyancsak a bécsi tornán a negyedik kiemelt amerikai John Isner két meccslabdát hárítva győzte le a brit Cameron Norrie-t.

A bázeli versenyen a címvédő Roger Federer több mint kétórás csatában, döntő szettben (6:2, 4:6, 6:4) győzte le a szerb Filip Krajinovicsot. A nyolcszoros bázeli bajnok svájci az egész mérkőzést tekintve csak 47 százalékban ütötte be az első adogatásait – akkor viszont 70 százalékos hatékonysággal meg is nyerte a pontokat –, amivel alaposan megnehezítette a saját helyzetét.

Federer az első játszmát 6:2-re megnyerte – úgy, hogy 1:2-nél két bréklabdát hárított –, a másodikban viszont 3:1 után sorozatban háromszor is elveszítette a szerváját (4:6). A döntő szettben a hazai közönség kedvence 5:2-nél dupla brékelőnybe került, majd ismét elbukta az adogatását, aztán 5:4-nél 0–30-ról fordítva kiszerválta a meccset (6:4).

A svájci agresszíven, ugyanakkor nagyon sok hibával játszott, 38-38 nyerőt és ki nem kényszerített hibát ütött. Ellenfele a második fordulóban a német Jan-Lennard Struff lesz.

ATP 500-AS TORNA, BÁZEL (2 442 740 euró, kemény pálya)