Tenisz: Federer újabb nagy csatát nyert meg Halléban

2019.06.21. 20:34
Roger Federer megszenvedett, de továbbjutott Roberto Bautista ellen (Fotó: AFP)
Tizenötödik alkalommal jutott be a hallei füves pályás tenisztorna elődöntőjébe a kilencszeres bajnok Roger Federer, aki a németországi verseny negyeddöntőjében a spanyol Roberto Bautista Agutot győzte le három játszmában (6:3, 4:6, 6:4), 1 óra 53 perces mérkőzésen.

Mint a negyeddöntőt követően elmondta, szomorúságot, örömöt és frusztrációt is érzett Jo-Wilfried Tsonga legyőzése során Roger Federer, aki pénteken hasonló érzésekkel hagyta el a pályát, miután három szettben legyőzte a spanyol Roberto Bautista Agutot.

A svájci az első felvonásban kétszer is elvette Bautista szerváját (6:3), a második elején viszont adogatóként megingott, és ez a játszmájába került (4:6). A döntő szett első két játékában mindketten hárítottak bréklabdát, majd a spanyol megtette ezt 4:3-as hátránynál is. 5:4-nél azonban Federer elvette az adogatását, és szűk két óra játék után befejezte a mérkőzést.

A svájci 9–0-ra módosította a mérlegét Bautistával szemben, ennél több győzelmet csak David Ferrer (17), Mihail Juzsnij (17), Jarkko Nieminen (15), Philipp Kohlschreiber (14) és Feliciano López (13) ellen könyvelt el úgy, hogy egyszer sem kapott ki.

Federer az elődöntőt a francia Pierre-Hugues Herbert-rel vívja, akivel korábban nem találkozott.

Ugyancsak Halléban Matteo Berrettini, a stuttgarti verseny győztese nyolcmeccsesre nyújtotta füves pályás győzelmi szériáját azzal, hogy idén harmadszor is megverte Karen Hacsanovot, míg David Goffin döntő szett rövidítésben múlta felül Alexander Zverevet, ezzel idén először nyert top 10-es játékos ellen.

Londonban a 18 éves Félix Auger-Aliassime két játszmában legyőzte az első kiemelt Sztefanosz Cicipaszt, akit idén már másodszor vert meg, de korábban a junioréveik alatt is legyőzte őt háromszor, így 5–0 ellene a mérlege.

A birminghami női versenyen a Roland Garros-győztes Ashleigh Barty 6:4, 6:3-mal kiejtette Venus Williamst, így már csak két győzelem választja el attól, hogy hétfőtől világelső legyen.

ATP 500-AS TORNA, HALLE (2 219 150 euró, fű)