Tenisz: Federer már elődöntőben, Berdych búcsúzott Stuttgartban

2018.06.15. 16:52
Roger Federer két szettben győzte le az argentin Guido Pellát a stuttgarti füves pályás ATP-tenisztorna negyeddöntőjében. A harmadik kiemelt Tomás Berdych rendkívül szoros meccsen maradt alul a korábban Fucsovics Mártont búcsúztató Milos Raoniccsal szemben. A kanadai ellenfele Lucas Pouille lesz, míg Federer a Feliciano Lópezt három játszmában felülmúló Nick Kyrgiosszal találkozik az elődöntőben.

Federer először 3:3-nál brékelte Pellát, s miután hozta a saját adogatásait, 6:4-re övé lett a játszma. A második szettben az argentin mindjárt az első szerváját elveszítette, s az első kiemelt svájcinak 5:3-nál már meccslabdája is volt, de ellenfele hárította. Ezután Federer adogatott, s bár Pellának két bréklabdája is volt, végül a világranglista 2. helyezettje ezt a játszmát is megnyerte 6:4-re.

Az elődöntőben Nick Kyrgiosszal játszik, aki a nyolc között három szettben győzött Feliciano López ellen. Az ausztrál az első játszmát 6:4-re megnyerte, a másodikat azonban 6:3-ra elvesztette. A döntő menet elején mindjárt brékelt, így 6:3-ra hozta a játszmát és ezzel övé lett a meccs is.

A másik ágon búcsúzott a torna harmadik kiemeltje, Tomás Berdych, miután rendkívül szoros találkozón Milos Raonic kétszer is jobbnak bizonyult nála a tie breakben. A 7. kiemelt kanadai 7:6, 7:6-os győzelemmel került a négy közé. Ott a 2. helyen rangsorolt francia Lucas Pouille-jal játszik aki az első játszmát 6:4-re hozta az üzbég Denis Istomin ellen, a másodikat azonban elvesztette 7:6-ra. A döntő szettben aztán elvette ellenfele második adogatását, s miután a folytatásban hozta a sajátjait, 6:3-ra nyerte a játszmát, s ezzel a meccset is.

ATP 250-ES TORNA, STUTTGART (656 015 euró, fű)