Tenisz: Federer egy lépéssel közelebb a világelsőséghez

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2018.02.14. 22:05
Federer egy lépéssel közelebb a világelsőséghez (Fotó: AFP)
Az első helyen kiemelt svájci Roger Federer könnyedén jutott a legjobb 16 közé szerdán a rotterdami kemény pályás férfi tenisztornán, miután kevesebb mint 50 perc alatt 6:1, 6:2-re legyőzte a belga Ruben Bemelmanst.

Ha Roger Federer bejut az elődöntőbe a rotterdami tornán, akkor 2012 októbere után visszaveszi a vezetést az ATP világranglistáján. A svájci teniszező a nyolcaddöntőben a német Philipp Kohlschreiberrel találkozik majd.

David Goffin mindössze négy játékot veszítve jutott a legjobb nyolc közé. A negyedik helyen kiemelt belga játékos a spanyol Feliciano Lópezt győzte le, így készülhet a szerb Viktor Troickinek mindössze három játékot engedő cseh Tomás Berdych elleni meccsre.

A német Alexander Zverev sem jutott a legjobb nyolc közé: a harmadik helyen kiemelt játékos két játszmában kapott ki az olasz Andreas Seppitől.

ATP 500-AS TORNA, ROTTERDAM (1 996 245 euró, kemény pálya)
EGYES, 1. FORDULÓ (a 16 közé jutásért)

Federer (svájci, 1.)–Bemelmans (belga) 6:1, 6:2
Dimitrov (bolgár, 2.)–Szugita (japán) 6:4, 7:6 (7–5)

Seppi (olasz)–A. Zverev (német, 3.) 6:4, 6:3

A harmadik helyen kiemelt spanyol Albert Ramos és nyolcadikként rangsorolt honfitársa, Fernando Verdasco már a nyolcaddöntőben búcsúzott a Buenos Aires-i salakpályás férfi tenisztornától.

ATP 250-ES TORNA, BUENOS AIRES (598 865 dollár, salak)