Tenisz: Farkas a 30. aranyérmét szerezte a kerekesszékes ob-n

2020.01.06. 16:57
Farkas László a 30. aranyérmét ünnepelhette a győri kerekesszékes tenisz országos bajnokságon.

A magyar szövetség tájékoztatása szerint az Olimpiai Sportparkban rendezett viadalon – amelyen 14 versenyző indult – az A-kategóriában Farkas László első három meccsén mindössze három gémet vesztett, majd a döntőben 6:4, 6:4-re verte Farkas Attilát. A bronzérmet Bovier György szerezte meg.

Farkas László eredményességét jelzi, hogy 1993 óta mindössze háromszor kapott ki az ob-kon. Párosban a Farkas László, Bovier György páros nyert, a fináléban 6:4, 6:0-ra legyőzve a Lelik Ferencet és Csiszár Attilát, míg a bronzérmet a Farkas Attila, Mézes János duó szerezte meg.

A B-kategóriában Pokornyi Tamás lett a bajnok, a 2. helyen Nebehaj Barbara végzett, a bronzérem pedig Papp Csabáé lett. Párosban is Pokornyi-győzelem született, ezúttal Bihari Csaba oldalán.