Tenisz: Djokovics csupán négy játékot nyert meg Tsonga ellen

2014.08.07. 20:27
Jo-Wilfried Tsonga mind a négy bréklabdáját kihasználta Novak Djokovics ellen (Fotó: Reuters)
Jo-Wilfried Tsonga 6:2, 6:2-re győzött a világelső Novak Djokovics ellen a Torontóban zajló kemény pályás teniszverseny nyolcaddöntőjében. A nők montreali tornáján Marija Sarapova három szettben kikapott Carla Suárez-Navarrótól.

A két játékos legutóbbi 11 mérkőzésén Djokovics diadalmaskodott, ám ezúttal messze elmaradt igazi tudásától. Tsonga mind a négy bréklabdáját kihasználta, míg a szerbnek csak egyszer volt lehetősége elvennie ellenfele adogatását, ám ez nem sikerült neki.

A francia teniszező négy év után győzte le újra Djokovicsot, és 13–6-ra szépített kettejük párharcában. Következő ellenfele Andy Murray lesz, aki ellen hasizomsérülés miatt nem állt ki Richard Gasquet.

Nincs már versenyben a harmadik kiemelt Stanislas Wawrinka sem, akit két szoros szettben vert meg a dél-afrikai Kevin Anderson.

A nők montreali tornáján Caroline Wozniacki tükörsima meccsen lépett túl az amerikai Shelby Rogersen, egy másik korábbi világelső, nevezetesen Marija Sarapova viszont nagy csatában alulmaradt a spanyol Carla Suárez-Navarróval szemben.

ATP 1000-ES TORNA, TORONTO (3 146 920 dollár, kemény pálya)