Tenisz: Djokovics kikapott honfitársától; ketten két sikerrel

B. L.B. L.
2020.06.14. 07:33
Djokovics egy sikerrel és egy vereséggel rajtolt Belgrádban (Fotó: AFP)
Novak Djokovics egy győzelemmel és egy vereséggel kezdte azt a tenisztornát, amelyet ő és a fivére, Djordje hívott életre.

A belgrádi állomás első napján a világelső szerb 37 perc alatt 4:1, 4:1-re legyőzte honfitársát, Viktor Troickit, az este során viszont szettelőnyről kikapott a szintén hazai Filip Krajinovicstól (4:2, 2:4, 1:4).

A tornáról a bosnyák Damir Dzumhur mindössze két játékot követően visszalépni kényszerült, helyére a szerb Nikola Milojevics ugrott be – a bolgár Grigor Dimitrov legyőzésével: 4:1, 4:3 (7–6).

Az első nap csupán két versenyző tudta mindkét meccsét megnyerni, a német Alexander Zverev Krajinovicsot és Troickit is legyőzte (előbbit három szettben), az osztrák Dominic Thiem pedig Dzumhur feladása után a szerb Dusan Lajovicsot verte meg szetthátrányból fordítva, a döntő felvonásban a rövidítésben három meccslabdát hárítva 1:4, 4:1, 4:3 (8–6)-ra.