Tenisz: Djokovics kikapott a világranglista 140. helyezettjétől

2018.04.25. 14:55
Novak Djokovics egyelőre távol van régi önmagától (Fotó: AFP)
Novak Djokovics három játszmában (6:2, 1:6, 6:3) kikapott a világranglista 140. helyén álló Martin Klizantól a barcelonai salakpályás férfi tenisztorna második fordulójában. A szlovák versenyző négy vereség után először verte meg a korábbi világelsőt.

A szerb kiválóság számára nem indult jól a meccs, hiszen rögtön az első adogatását elveszítette, majd alig több mint fél óra alatt az első szettet is (2:6). A második játszmában Djokovics szűk harminc perc alatt egyenlített (6:1), a döntő felvonásban azonban 4:3-as hátránynál Klizan ismét brékelte, ez pedig a kieséséhez vezetett.

A 12-szeres Grand Slam-győztes Djokovics hosszú kihagyásából visszatérve továbbra is csak árnyéka önmagának, a tavalyi wimbledoni bajnokság óta egyetlen tornán sem jutott el a negyeddöntőig.

Nincs már versenyben a monte-carlói döntős Nisikori Kei sem, aki az első játszmát 6:3-ra elveszítette a spanyol Guillermo García Lópezzel szemben, majd feltehetően fizikai problémák miatt feladta a mérkőzést. Így aztán a tízszeres barcelonai tornagyőztes Rafael Nadal legkorábban a legjobb nyolc között találkozhat kiemelt játékossal, de ha Feliciano López (12.) kikap Klizantól, akkor ott sem.

A világelső a második fordulóban honfitársát, Roberto Carballés Baenát búcsúztatta 1 óra 51 perces csatában (6:4, 6:4). Nadal akkor tartja maga mögött a világranglistán a teljes salakpályás szezont kihagyó Roger Federert, ha megvédi címét Barcelonában.

Az ATP rangsorának 174. helyén álló Jaume Munarnak az első játszmában szettlabdája volt Dominic Thiem ellen, ám az osztrák végül két szettben győzött.

ATP 500-AS TORNA, BARCELONA (2 510 900 euró, salak)