Tenisz: Djokovics kiesett, óriási esély nyílt Nadal előtt

2017.04.21. 19:27
Novak Djokovics továbbra sem találja a régi formáját (Fotó: AFP)
A kétszeres győztes Novak Djokovics három játszmában kikapott a 10. kiemelt David Goffintől a monte-carlói salakpályás férfi tenisztorna negyeddöntőjében. A 26 esztendős belga játékos pályafutása során először győzte le a korábbi világelsőt, és készülhet a Rafael Nadal elleni elődöntőre.

A monte-carlói Masters-tornát korábban kétszer megnyerő (2013, 2015) és további két alkalommal döntőt játszó (2009, 2012) Djokovics számára nem kezdődött jól a David Goffin elleni negyeddöntő, hiszen az első szettet simán elveszítette (2:6), a másodikat viszont hasonlóan magabiztosan megnyerte (6:3).

A harmadik játszmában Djokovics korán brékelőnybe került (2:0), ám 4:3-nál elveszítette az adogatójátékát. Goffin 6:5-nél fogadóként az első négy meccslabdáját elpuskázta, az ötödiknél azonban az egyik ütése után az alapvonalon megcsúszott a labda, amit a szerb nem tudott visszaadni (7:5).

A Roland Garroson tavaly negyeddöntőt játszó Goffin pályafutása eddigi legfényesebb győzelmét aratta, hiszen 15. próbálkozásra először vert meg top hármas játékost, és a Djokovics elleni nyeretlenségi sorozatát is megszakította.

Goffin az elődöntőben újabb sztárjátékossal, a kilencszeres monte-carlói bajnok Rafael Nadallal találkozik, aki a játéknap utolsó meccsén két szettben legyőzte az argentin Diego Schwartzmant.

A felső ágon a francia Lucas Pouille, valamint a spanyol Albert Ramos csap össze a döntőbe jutásért – utóbbi teniszező a világelső Andy Murray után az ötödik kiemelt horvát Marin Cilicet is búcsúztatta.

ATP 1000-ES TORNA, MONTE-CARLO (4 629 725 euró, salak)