Tenisz: Del Potro 14. ATP-tornagyőzelmét aratta

2013.02.17. 16:25
A rotterdami férfi tenisztorna fináléjában a második helyen kiemelt argentin Juan Martín del Potro két szettben legyőzte a francia Julien Benneteau-t, így karrierje 14. ATP-tornagyőzelmét aratta.

A hét bréklehetőségéből kettővel élni tudó Del Potro az első szettben 5:3-as vezetésre tett szert, és Benneteau szépítése után 5:4-nél a játszma megnyeréséért adogathatott, de a francia 15:40-nél két fogadóesélyhez jutott, és már az elsőt kihasználva egyenlített. Két magabiztos adogatójáték után következett a rövidítés, amelyben Del Potro 6–1-nél öt szettlabdához jutott, és a másodikat kihasználva 56 percnyi játék után hozta az első felvonást (7:6).

A második elején ráadásul az argentin egyből elvette a francia adogatását, és sajátjai megnyerése után 3:0-ra ellépett. Benneteau ezután hozta ugyan kétszer a szervajátékát, de miután Del Potro sem hibázott, 5:2-nél már a találkozóban maradásért kellett adogatnia, és bár ezt még megtette (négy bréklabdát hárítva), az argentin 40:0-nél újabb három mérkőzéslabdához jutott, és ezúttal már nem engedte vissza a franciát (6:3).

ATP 500-AS TORNA, ROTTERDAM (1 267 875 euró, kemény pálya)