Tenisz: Békefi Bianka 10 ezer dolláros tornát nyert meg

MTI MTIMTI MTI
2016.05.01. 17:41
Békefi Bianka nyerte meg vasárnap a Győrben rendezett, 10 ezer dollár összdíjazású nemzetközi női salakpályás tenisztornát.

A magyar szövetség (MTSZ) tájékoztatása szerint a 19 éves játékos a döntőben – két meccslabdát hárítva – 4:6, 7:5, 6:2-re verte meg Nagymihály Lucát, korábban a négy között pedig a volt magyar bajnok és Fed Kupa-válogatott Bukta Ágnest búcsúztatta. A felnőttranglista-helyezéssel még nem rendelkező Békefi egy évet kihagyott mononukleózis miatt, és néhány hónapja állt ismét edzésbe.

Az MTSZ idén 18 nemzetközi felnőttversenyt rendez, a győri volt a harmadik, a nők számára pedig az első. A jövő héten 25 ezres tornára kerül sor a Rába-parti városban. A sorozat legmagasabb összdíjazású, 100 ezer dolláros versenyét júliusban bonyolítják le a XX. kerületi Europe Tennis Centerben.