nemzetisport.hu 2018.07.13 19:24 Frissítve: 2018.07.13 19:38

Tenisz: Balázs Attila elődöntőbe jutott Perugiában

Balázs Attila két játszmában, 6:2, 7:6-ra legyőzte az argentin Marco Trungellitit a perugiai salakpályás challenger-tenisztorna negyeddöntőjében.

A hetedik kiemelt magyar játékos – aki 182. a világranglistán – az első szettet simán megnyerte 6:2-re, a másodikban azonban 6:5-ös hátránynál bréklabdát hárított, mielőtt kiharcolta a rövidítést. A tie-breakben aztán Balázs 6–1-re elhúzott, és a harmadik meccslabdáját kihasználva be is fejezte a mérkőzést (7:6, 7–3).

A perugiai torna kiemeltjei közül egyedül versenyben lévő Balázs az elődöntőben az amerikai Ulises Blanch-csel (508.) találkozik, aki szerencsés vesztesként került fel a főtáblára, majd jutott el a legjobb négy közé.

A Nemzeti Sport digitális formában - az e-újságért kattintson ide!

2018.07.15 13:14:56

Tenisz KLEIN RON (London)/BORBÉLY LÁSZLÓ (Budapest, közvetítés)

Kevin Anderson a harmadik játszmát ötször is lezárhatta volna, mindhiába.

2018.07.14 15:18:16

Tenisz KLEIN RON (London)/BORBÉLY LÁSZLÓ (Budapest)

Serena Williams agresszív játékába rengeteg rontás csúszott • Graf óta először van német győztes.

2018.07.05 15:58:46

Tenisz nemzetisport.hu

Cilic és Wawrinka számára is véget ért a torna • Isner elbukott két rövidítést, de nyert.

2018.07.03 15:24:44

Tenisz KLEIN RON (London), M. K.

A sérüléséből lábadozó magyar teniszező szettgyőzelem nélkül kapott ki francia ellenfelétől.