nemzetisport.hu 2018.07.13 19:24 Frissítve: 2018.07.13 19:38

Tenisz: Balázs Attila elődöntőbe jutott Perugiában

Balázs Attila két játszmában, 6:2, 7:6-ra legyőzte az argentin Marco Trungellitit a perugiai salakpályás challenger-tenisztorna negyeddöntőjében.

A hetedik kiemelt magyar játékos – aki 182. a világranglistán – az első szettet simán megnyerte 6:2-re, a másodikban azonban 6:5-ös hátránynál bréklabdát hárított, mielőtt kiharcolta a rövidítést. A tie-breakben aztán Balázs 6–1-re elhúzott, és a harmadik meccslabdáját kihasználva be is fejezte a mérkőzést (7:6, 7–3).

A perugiai torna kiemeltjei közül egyedül versenyben lévő Balázs az elődöntőben az amerikai Ulises Blanch-csel (508.) találkozik, aki szerencsés vesztesként került fel a főtáblára, majd jutott el a legjobb négy közé.

Ezek is érdekelhetnek

2018.11.15 23:12:45

Tenisz THURY GÁBOR

NS-VÉLEMÉNY. Nem építő jellegű párbeszéd folyt.

2018.10.28 08:25:53

Tenisz HARMATH ÁKOS

A magyar, francia páros két játszmában múlta felül cseh ellenfelét a vb-döntőben!

2018.10.20 12:10:11

Tenisz TŐKE JÁNOS

A szerb teniszező egy életre megtanulta a leckét: ha a test jelez, pihenni kell.

2018.10.12 23:42:03

Tenisz RUSZANOV ANDRÁS

ALAPVONAL. A helyi lakosokkal együtt, nyakig piszkosan, épülettől épületig járva, ha kellett a tengernyi szemetet pakolta, ha a szükség úgy hozta, sarat söpört vagy takarított, és – talán a legfontosabb – a jelenlétével reményt sugárzott.