Tenisz: Balázs Attila elődöntőbe jutott az olaszországi challengertornán

2018.06.15. 17:22
Balázs Attila a 2. kiemelt Pablo Cuevasszal találkozott az olaszországi salakpályás challenger-tenisztorna negyeddöntőjében. Az ATP-világranglista 202. helyén álló magyar a papírformát borítva, kétszettes győzelemmel jutott a négy közé.

A mérkőzés első szettjében 3:3-ig fej fej mellett haladtak a felek, ekkor azonban Balázs elvette Cuevas adogatását, hozta a sajátját, majd ismét brékelt, s ezzel 6:3-ra megnyerte a játszmát.

Az esőszünettel is tarkított meccs második felvonásában Balázs 2:2-nél elvesztette az adogatását, azonban mindjárt visszabrékelt, aztán fogadóként 5:4-nél három meccslabdához jutott. Az elsőt még hárította a világranglista-81. uruguayi, a másodikat azonban már nem tudta, így Balázs végül két szettben, 6:3, 6:4-re győzött.

ATP CHALLENGERTORNA, CALTANISSETTA (salak)