Tenisz: Bagdatisz budapesti öröme, nyert a showman ellen

MTI MTIMTI MTI
2013.12.03. 22:53
A ciprusi Markosz Bagdatisz nyerte kedden a Papp László Sportarénában rendezett VI. Tennis Classics gálát, miután a döntőben legyőzte a francia Gaël Monfilst.
A finálé előtt az elődöntőben alulmaradt francia Jo-Wilfried Tsonga és német Tommy Haas páros bemutatót tartott a korábban szeniormeccset vívott ausztrál Pat Rafterrel és svéd Mats Wilanderrel. A rendkívül szórakoztató és látványos röptecsatákban gazdag találkozót a Rafter, Haas duó nyerte meg 7:6-ra.Ekkor már csak egy maradt hátra a gála öt mérkőzéséből, ennek során a 2006-ban Australian Open-döntős Bagdatisz és a sérült spanyol David Ferrer helyére beugrott Monfils csapott össze. A küzdelmes labdamenetek mellett ezúttal is maradt hely a mókának: a szakállas ciprusi az elődöntőhöz hasonlóan egy labdaszedőt küldött a pályára maga helyett pár percig, míg „showmannek” sem utolsó riválisa hol elcsente a hálótartó vasat, hol pedig beállt önkéntes vonalbírónak, s addig az igazi vonalbírónak adta az ütőjét.A budapesti torna záró felvonását végül 9:7-re nyerte a meghívott négy jelenlegi éljátékos közül a világranglistán leghátrébb (a 87. helyen) álló Bagdatisz.