Tenisz: Babosék legyőzték az első kiemeltet búcsúztató duót

2017.05.11. 18:52
Az ötödik kiemelt Babos Tímea, Andrea Hlavácková magyar, cseh kettős 6:2, 6:4-re nyert a Kiki Bertens, Johanna Larsson holland, svéd duó ellen a madridi salakpályás tenisztorna női páros versenyének negyeddöntőjében, így bejutott a legjobb négy közé.

A múlt heti rabati tornán győztes magyar, cseh páros az első játszma harmadik játékában elveszítette az adogatását, a folytatásban azonban háromszor is brékelte ellenfelét, így 29 perc alatt behúzta a szettet.

A második játszmában 5:4-ig mindenki hozta a szervajátékát, ekkor azonban Babosék elvették az előző körben az első kiemelt Bethanie Mattek-Sands, Lucie Safárová amerikai, cseh duót búcsúztató kettős adogatását, így egy óra hat perc alatt megnyerték a meccset.

A magyar, cseh kettősre a román Simona Halep, Irina Begu duó vár az elődöntőben.

WTA-TORNA, MADRID (5 439 350 dollár, salak)
PÁROS, NEGYEDDÖNTŐ

Babos Tímea, Andrea Hlavácková (magyar, cseh, 5.)–Kiki Bertens, Johanna Larsson (holland, svéd) 6:2, 6:4