Tenisz: Babos Tímea legyőzte a világranglista 14. helyezettjét!

2016.03.25. 18:30
Babos Tímea pályafutása eddigi legnagyobb győzelmét aratta egyesben (Fotó: Action Images, archív)
Babos Tímea három játszmában, 5:7, 6:2, 7:6-ra legyőzte a világranglista 14. helyén álló Karolína Plískovát a miami kemény pályás tenisztorna második fordulójában, ezzel bejutott a legjobb 32 közé. A magyar hölgy a harmadik körben a japán Oszaka Naomival találkozik.

Babos nem kezdte jól a meccset, hiszen az első szettben 4:1-es hátrányba került, utána azonban javított, és a játszmabeli egyetlen bréklabdáját kihasználva egyenlített (4:4). A szett utolsó játékában Babos a játszmában maradásért szervált (5:6), ám Plísková brékelt, ezzel 39 perc után megnyerte az első szettet (5:7).

A második játszmában Babos 3:2-nél öt bréklabdát hárított, ami kulcsfontosságú volt ahhoz, hogy 40 perc alatt 6:2-re megnyerje a szettet.

FEDERER VISSZALÉPETT A MIAMI TORNÁTÓL

A harmadik kiemelt Roger Federer gyomorbántalmak miatt visszalépett a Miamiban zajló kemény pályás férfi tenisztornától.

A 34 esztendős svájci játékos térdműtétje után ezen a versenyen térhetett volna vissza a pályára, de a Juan Martín del Potro elleni mérkőzése előtt nem sokkal bejelentette, hogy mégsem vállalja az indulást.

A miami 1000-es torna kétszeres bajnoka gyomorfertőzés miatt lépett vissza a viadaltól, amelyen szerencsés vesztesként az argentin Horacio Zeballos ugrott be a helyére – aki élt a lehetőséggel, és két szettben legyőzte honfitársát, Juan Martín del Potrót.

A harmadik felvonás izgalmasan alakult, Babos korán brékelőnybe került, és 5:2-nél a meccsért adogatott. Ekkor még nem jutott mérkőzéslabdához, 5:3-nál azonban fogadóként kétszer is, de nem tudta kihasználni. Babos 5:4-nél ismét szervált a mérkőzésért, ám Plísková a negyedik bréklabdáját kihasználva egyenlített (5:5). A következő játékban a magyar játékos semmire elvette Plísková adogatását, de a saját szervagémjét ezt követően sem tudta hozni (6:6).

A tie-breakben nem volt kérdés, Babos 7–0-ra megnyerte a rövidítést, így 2 óra 16 perc játék után továbbjutott.

A magyar hölgy eddigi pályafutása legnagyobb győzelmét aratta egyesben, hiszen WTA-tornán korábban egyszer sem vert meg olyan magasan jegyzett játékost, mint a világranglista 14. helyén álló cseh versenyzőt, aki a torna 17. kiemeltje (volt), és aki az ezt megelőző három meccsük alkalmával mindig legyőzte Babost.

A magyar játékos két évvel ezelőtt megverte a világranglistán akkor 10. helyezett Simona Halepet, de azt a mérkőzést a Fed-kupa keretein belül rendezték.

Babos a harmadik fordulóban a japán Oszaka Naomival játszik.

A hölgyeknél a játéknap legnagyobb meglepetését a spanyol Carla Suárez-Navarro (6.) és a svájci Belinda Bencic (7.) kiesése jelentette, de a kiemeltek közül búcsúzott az olasz Sara Errani (14.), az orosz Anasztaszija Pavljucsenkova (25.), a francia Kristina Mladenovic (27.), a német Sabine Lisicki (29.), valamint a szerb Jelena Jankovics (18.) is, aki az első játék után feladta a Magda Linette elleni mérkőzését.

WTA-TORNA, MIAMI (6 134 605 dollár, kemény pálya)