Tenisz: Babos Tímea kikapott az elődöntőben Bacsinszkytól

2016.04.29. 18:09
Babos Tímea az elődöntőben búcsúzott (Fotó: MTI)
Az ötödik helyen kiemelt Babos Tímea 6:4, 7:5-re kikapott az első helyen kiemelt svájci Bacsinszky Tímeától a rabati salakpályás tenisztorna elődöntőjében. A svájci játékos a döntőben a WTA-világranglista 186. helyén álló Marina Erakoviccsal játszik.

Nem kezdett jól Babos Timea, első adogatójátékát egyből elvesztette, viszont utána agresszívan és pontosabban teniszezett, Bacsinszky csak nagy küzdelemben nyerte meg a második játékot. Babos folytatta harcias küzdelmét, a harmadik játékot meg is nyerte, majd szintén mindkét hölgy hozta saját adogatását, így 3:2 állt az eredményjelzőn.

A hatodik játékban visszabrékelt Babos, majd sajnos ismét hátrányba került. Az összecsapás ezen szakaszában úgy tűnt, senki sem tudja kihasználni saját adogatójátékát – Timi is újra brékelt, így 4:4-nél ő adogathatott. Az első játszma leghosszabb játékát jobban bírta a svájci, így ő adogathatott a szettért.

Be is húzta az utolsó játékot a magyar lány ellenfele, így az első játszmát 6:4-re Bacsinszky nyerte.

A második játszmát jól kezdte Babos, első adogatójátékát ezúttal megnyerte. Fordult a kocka az első szetthez képest, most koncentráltabban adogatott mindkét fél, így négy játék után 2:2 volt az állás.

Babos kicsit idegesen folytatta a párharcot, Bacsinszky brékelt, de a magyar lánynak még innen is volt lelki ereje felállni, ő is elvette ellenfele adogatását, 3:3, majd megszerezte a vezetést is, 3:4. Bacsinszky ezt követően jól adogatott, meg is nyerte a játékot, 4:4.

Babos elvesztette kulcsfontosságú adogatását, viszont egy brékkel visszajött a mérkőzésbe, 5:5. Az előbbinél is fontosabb adogatójáték sem sikerült jobban, így 6:5-nél Bacsinszky szerválhatott ismét a győzelemért.

Harminc semmiről jött vissza Babos, két bréklabdája is volt. Majd mikor a svájci meccslabdához jutott, kihasználta ezt, így megnyerte a mérkőzést és jutott be a döntőbe.

Babos jól küzdött, ám sok volt a pontatlan labda, illetve mentálisan is Bacsinszky volt az erősebb. Babos jelen pillanatban a 40., míg Bacsinkszy a 15. a világranglistán.

Babos harmadszor juthatott volna WTA-torna döntőjébe. 2012-ben Mexikóban nyerni tudott a román Alexandra Cadantu ellen, majd 2015 novemberében Marokkóban kikapott Elina Szvitolinától.
2015 novemberében WTA challenger tenisztornát nyert a magyar lány.

WTA-TORNA, RABAT (226 750 dollár, salak)