Tenisz: Babos Tímea kikapott a világranglista 100. helyezettjétől

2017.10.16. 19:58
Babos Tímea sorozatban a harmadik meccsét veszítette el egyesben WTA-tornán (Fotó: AFP, archív)
Babos Tímea három játszmában (1:6, 7:6, 6:4) kikapott a fehérorosz Aljakszandra Szasznovicstól a moszkvai kemény pályás női tenisztorna első fordulójában.

A világranglista 45. helyén álló Babos lehengerlően kezdte a meccset, az első szettet harminc perc alatt 6:1-re megnyerte, majd a második játszmában 0:3-ról felállva 5:4-nél a meccsért szerválhatott. A magyar lány azonban nem élt az eséllyel, semmire elveszítette az adogatását, aztán 7–3-ra a tie-breaket is.

A döntő szettben egy brék döntött, sajnos Szasznovics javára. Babos 3:3-nál kettős hibával bukta el a szerváját.

A magyar játékos a 2 óra 11 perces mérkőzésen a 29 nyerő mellett 50 ki nem kényszerített hibát ütött, miközben a WTA-rangsor 100. helyezettje „csak” 27-szer rontott.

Szasznovics a második fordulóban a torna első kiemeltjével, Babos korábbi páros partnerével, a francia Kristina Mladenoviccsal találkozik.

WTA-TORNA, MOSZKVA (823 888 dollár, kemény pálya)