Tenisz: Babos sima sikerrel negyeddöntőbe jutott

NSO/MTI NSO/MTINSO/MTI NSO/MTI
2017.02.23. 17:31
Babos Tímea már a legjobb nyolcban van (Fotó: Földi Imre)
Az első kiemelt Babos Tímea 6:3, 6:2-re legyőzte az orosz Anna Blinkovát a budapesti BOK-csarnokban zajló kemény pályás tenisztorna nyolcaddöntőjében.

A selejtezőből érkező Anna Blinkova a 148. helyen áll a világranglistán – ennél magasabban sosem jegyezték –, míg Babos Tímea a 33., ráadásul majdnem öt évvel idősebb is a soproni teniszező. A tudás- és tapasztalatbeli különbség igazolódott a csütörtök délutáni mérkőzésen, hiszen a 18 éves orosz csak az első szett közepéig tudta tartani a lépést Babossal, 79 percig tartott a mérkőzés.

„Az volt a taktikám, hogy megpróbálom legyorsítani az orosz lányt, a szerváján picit meglepődtem, aztán pozíciót váltottam, és jól meg tudtam támadni a második adogatását, nyomást tudtam helyezni rá” – elemezte a történteket az MTI-nek a magyar játékos.

„Nagy varázslatot valószínűleg nem fog bemutatni, elég egysíkú a játéka, tiszta erőből beleszáll mindenbe, okos taktikára lesz szükségem. Belenézek a meccsébe a párosom előtt” – tette hozzá.

Legjobb női teniszezőnkre a negyeddöntőben a francia Océane Dodin vár majd, aki az első fordulóban Gálfi Dalmát búcsúztatta, a nyolcaddöntőben pedig a német Tamara Korpatschot.

Este a párosok negyeddöntőjében a Babos, Safárová kettős 6:2, 6:0-ra győzött a Buka Ágnes, Stollár Fanny duó ellen. Babosék ellenfele a legjobb négy között az ausztrál Arina Rodionova és a kazah Galina Voszkobojeva lesz.

Marseille-ben továbbment az első helyen kiemelt Gäel Monfils és a második Jo-Wilfried Tsonga is. A dubai tornán Angelique Kerber diadalmaskodott, s bejutott az elődöntőbe.

WTA-TORNA, BUDAPEST (226 750 dollár, kemény pálya)