Tenisz: Babos maratoni csatában jutott tovább

2016.10.17. 16:11
A világranglista 26. helyén álló Babos Tímea két és fél óra alatt, döntő szettben legyőzte a román Irina Begut (28.) a moszkvai női tenisztorna 1. fordulójában.

Nagyszerűen kezdte a mérkőzést a 23 éves magyar játékos, az első négy játékot megnyerte, és bár Begu egy adogatójátékot visszavett, 6:2-vel Babosé lett az első szett.

A másodikban 2:2-nél egy brékváltás következett be, ezt követően azonban ismét az adogatók fölénye következett 5:5-ig. Akkor Babos elveszítette a szervajátékát, és bár rögvest visszavette, a rövidítésben 2–1-es előnye után nem nyert már labdamenetet (6:7).

A záró felvonást brékkel kezdte Babos, de Begu egyből felelt, ahogyan 3:3 után is jött a válasz a brékre. Babos 5:5-nél újra elvette ellenfele adogatását, és a negyedik meccslabdáját már ki is használta (7:5).

A soproni teniszező a 2. fordulóban a szabadkártyás orosz Anna Kalinszkajával vagy korábbi páros partnerével, a francia Kristina Mladenoviccsal találkozik.

WTA-TORNA, MOSZKVA (758 788 dollár, kemény pálya)