Tenisz: Babos ismét nyert, így negyeddöntős Vancouverben

2019.08.16. 06:54
Babos Tímea már a legjobb nyolc között Vancouverben (Fotó: Zádor Péter, archív)
Babos Tímea két játszmában, 7:5, 6:2-re legyőzte legyőzte a brit Harriet Dartot a Vancouverben zajló kemény pályás tenisztornán, ezzel bejutott a negyeddöntőbe, ahol az ausztrál Priscilla Honnal találkozik.

Az első körben a kanadai Eugenie Bouchard-t búcsúztató Babos Tímea meglehetősen hektikus első szettet játszott Darttal. A 12 játékból hét brékkel végződött, ebből a világranglista 125. helyén álló magyar teniszező jött ki jobban, 7:5-re, megnyerte az első szettet.

A második játszmában Babos csak egy adogatójátékát veszítette el, közben háromszor is brékelni tudta a világranglista-144. brit ellenfelét, így 7:5, 6:2-re nyert, és továbbjutott. A mérkőzés 1 óra 37 percig tartott.

A magyar teniszező Priscilla Honnal találkozik a legjobb nyolc között. A világranglistán 12 hellyel mögötte elhelyezkedő ausztrált Babos tavasszal 7:6, 7:6-ra verte meg a franciaországi Cagnes-sur-Merben, majd a májusi Roland Garroson az ellenfél bizonyult jobbnak 3:6, 6:2, 6:1-gyel.