Tenisz: Babos a végén megpihenve került a 8 közé Taskentben

2017.09.27. 10:56
Babos sima továbbjutásnak örülhetett (fotó: AFP)
Babos Tímea a világranglistán 90. cseh ellenfelét, Denisa Allertovát két, egyaránt 6:3-ra megnyert szettben felülmúlva jutott a negyeddöntőbe egyesben a taskenti kemény pályás női tenisztornán szerdán. A találkozó 62 perc játék után a verseny második kiemeltje, Babos 6:3, 5:3, 30–15-ös vezetésénél félbeszakadt eső miatt, s a bő tíz perc pihenő után a magyar lány a harmadik meccslabdát kihasználva megnyerte a mérkőzést. Babos következő ellenfele az elődöntőbe kerülésért a Markéta Vondrousová–Stefanie Vögele találkozó győztese lesz.

Az egyéni világranglistán 52. helyen álló Babos Tímea párosban is érdekelt az üzbegisztáni viadalon, itt Andrea Hlavácková társaként az első helyen kiemelt magyar, cseh kettős a Monique Adamczak, Lizette Cabrera ausztrál duóval találkozik kedden délután.

WTA-TORNA, TASKENT (226 750 dollár, kemény pálya)