Tenisz: Babos Tímea 5:5 után hengerelt, 16 között Miamiban

2016.03.27. 18:24
Babos Tímea 5:5 után nyolc játékot nyert meg sorozatban (Fotó: Action Images)
Babos Tímea bejutott a Miamiban zajló női tenisztorna nyolcaddöntőjébe, miután a harmadik fordulóban egy szoros és egy sima szettben legyőzte a japán Oszaka Naomit.

JÉGFÜRDŐ, EBÉD, MASSZÁZS
„Rettenetesen örülök a mai győzelemnek! – olvasható Babos Tímea nyilatkozata a babostimea.hu-n. – Főleg annak fényében, hogy két nappal ezelőtt egy nagyon nagy mérkőzést játszottam, nagyon nagy meccset nyertem. Szerettem volna tovább menetelni ezután is. Az ellenfelem elég kellemetlenül játszott, rengeteg váratlan ütése volt, volt olyan időszak, amikor csak ászokat ütött. Résen kellett lenni! De végül is sikerült jól alkalmazkodni a taktikájához. Örülök, hogy így alakult, sikerült két szettben nyernem. Alig várom a hétfői meccset! Holnap egyéni és páros is lesz, szóval nem lesz könnyű napom. Most a regeneráció a legfontosabb. Voltam már jégfürdőben, aztán ebéd és masszázs. Majd pihenek a hétfői meccsek előtt.”

Nehéz adogatójátékkal kezdett a magyar lány, de négy bréklabdát hárítva csak hozta az első gémet. Ellenfele ezzel szemben gyakorlatilag hibátlanul szervált, az első tíz labdamenetet megnyerte, de ekkor megtört valami, Babos a következő négy pontot behúzta, és nem sokkal később már 5:2-re vezetett.

Bár Oszaka két újabb sima adogatással és közte egy sikeres fogadással egyenlített, 6:5-ös Babos-előnynél ez már nem jött össze neki (7:5).

Lendületbe jött a világranglista 49. helyezettje, a második szettben már nem volt kérdés, a haiti felmenővel rendelkező japán játékos becsületjátékot sem nyert (6:0).

Babos ellenfele a 16 között a 2. helyen kiemelt német Angelique Kerber lesz. Az Australian Open győztese pocsékul kezdett, a selejtezőből induló holland Kiki Bertens 6:1-re megnyerte az első szettet, de Kerber egyenlítése után a betegsége legyűrte, és fel kellett adnia a meccset.

WTA-TORNA, MIAMI (6 134 605 dollár, kemény pálya)