Tenisz: Andy Murray legyőzte honfitársát Washingtonban

NSO/MTI NSO/MTINSO/MTI NSO/MTI
2018.08.02. 09:11
Murray három szettben verte meg Edmundot (Fotó: Twitter)
Második mérkőzését is megnyerte Andy Murray az 1.89 millió dollár összdíjazású washingtoni kemény pályás tenisztornán, a csípősérüléséből visszatérő brit három szettben nyert honfitársa, Kyle Edmund ellen. Murray ellenfele a 3. fordulóban a román Marius Copil lesz.

A harmadik forduló legnagyobb érdeklődéssel várt mérkőzése a Zverev fivérek csatája lesz: Mischa után ugyanis Alex Zverev is továbbjutott, előbbi az amerikai Tim Smyczeket, utóbbi a tunéziai Malek Dzsazirit verte meg.

„Nagyon különleges nap ez, kevés család mondhatja el, hogy ezen a szintén két játékossal képviselteti magát” – nyilatkozta Alex Zverev.

ATP 500-AS TORNA, WASHINGTON (1 890 165 dollár, kemény pálya)
2. FORDULÓ
Paul (amerikai)–Bolt (ausztrál) 3:6, 7:6 (7–0), 6:2
Shapovalov (kanadai, 9.)–Medvegyev (orosz) 3:6, 6:1, 6:4
Cicipasz (görög, 10.)–Donaldson (amerikai) 3:6, 6:3, 7:5
Murray (brit)–Edmund (brit, 4.) 7:6 (7–4), 1:6, 6:4
Pouille (francia, 6.)–Millot (francia) 6:7 (2–7), 6:4, 3:0-nál Millot visszalépett.
Csung Hjon (dél-koreai, 8.)–Bagdatisz (ciprusi) 6:7 (2–7), 6:4, 6:3
Goffin (belga, 3.)–Herbert (francia) 6:2, 1:6, 7?6 (7–5)
A. Zverev (német, 1.)–Dzsaziri (tunéziai) 6:2, 6:1
Nisikori (japán, 7.)–Young (amerikai) 6:3, 6:4

Juan Martin del Potro győzelemmel kezdett (Fotó: AFP)

Győzelemmel kezdte a kemény pályás szezont Juan Martin del Potro, aki két szettben nyert az amerikai Marcos Giron ellen a mexikói Los Cabosban zajló, 808 ezer dollár összdíjazású férfi tenisztornán.

Az első helyen kiemelt argentin játékos első meccsét játszotta azóta, hogy a wimbledoni negyeddöntőben kikapott a világelső Rafael Nadaltól.

ATP 250-ES TORNA, LOS CABOS (715 455 dollár, kemény pálya)
NYOLCADDÖNTŐ
Del Potro (argentin, 1.)–Giron (amerikai) 7:5, 6:3
Fognini (olasz, 2.)–Halys (francia) 2:6, 6:4, 6:0
Dzumhur (bosnyák, 3.)–Fabbiano (olasz) 7:6 (7–0), 7:6 (7–5)
Mannarino (francia, 4.)–Ymer (svéd) 6:0, 6:2
Geraszimov (fehérorosz)–Querrey (amerikai, 5.) 7:5, 5:7, 7:6 (8–6)
Nisioka (japán)–Fritz (amerikai, 7.) 7:6 (7–3), 6:1
Norrie (brit)–López (spanyol, 8.) 6:3, 6:3
Mmoh (amerikai)–Polansky (kanadai) 7:6 (7–1), 7:6 (7–2)

A negyeddöntőben: Dzumhur–Mmoh, Nisioka–Fognini, Norrie–Mannarino, Del Potro–Geraszimov.

Konta Johanna a nyolcaddöntőt is sikerrel vette (Fotó: Twitter)

A nyolcaddöntőt is sikerrel vette Konta Johanna a kaliforniai San Joséban zajló, 799 ezer dollár összdíjazású kemény pályás női tornán.

A magyar származású brit játékos – aki két éve megnyerte ezt a viadalt – egy nappal korábban a volt világelső Serena Williamst búcsúztatta, most pedig az amerikai Sofia Kenint verte két sima játszmában.

Az első helyen kiemelt spanyol Garbine Muguruza karfájdalmakra hivatkozva visszalépett, így a hozzá hasonlóan volt világranglista-vezető fehérorosz Viktorija Azarenka a szerencsés vesztes orosz Anna Blinkovával csapott össze a legjobb 16 között, s győzött alig egy óra alatt.

WTA-TORNA, SAN JOSE (799 000 dollár, kemény pálya)