Tenisz: a címvédőt kiejtette, jöhet a tavalyi döntős

2013.08.10. 00:38
A Torontóban zajló kemény pályás női tenisztorna negyeddöntőjében a címvédő Petra Kvitová már 6:4, 5:4-re is vezetett Sorana Cirstea ellen, ám a román versenyző fordított, és bejutott a legjobb négy közé, ahol a tavalyi döntős Li Na lesz az ellenfele. A kínai versenyző két játszmában bizonyult jobbnak a szlovák Dominika Cibulkovánál.

A férfiak montreali versenyén folytatódott a hazai közönség előtt versenyző Vasek Pospisil menetelése. A világranglista 71. helyén álló teniszező húsz perc után 3:0-ra vezetett Nyikolaj Davigyenko ellen, ez pedig elegendő volt a továbbjutáshoz, az orosz ugyanis sérülés miatt feladta az összecsapást.

A kanadai szurkolók örömét fokozta, hogy Milos Raonic is bejutott az elődöntőbe, miután három szettben legyőzte a lett Ernests Gulbist, így a hazai kedvencek egymás ellen meccselhetnek a döntőbe jutásért.

WTA-TORNA, TORONTO (2 369 000 dollár, kemény pálya)