Tenisz: Nadal 54 perc alatt, Federer döcögős játékkal nyert

2017.10.11. 16:02
A világelső Rafael Nadal két sima játszmában (6:2, 6:1) legyőzte az amerikai Jared Donaldsont a sanghaji kemény pályás férfi tenisztorna második fordulójában. A 2014-es bajnok Roger Federer szintén két szettben (7:6, 6:4), de döcögős játékkal nyert az argentin Diego Schwartzman ellen.

Az ATP-rangsor 56. helyén álló Donaldson az első szettben 2:2-ig tartotta a lépést Nadallal, utána már csak egy játékot nyert. A spanyol 54 perc alatt befejezte a meccset, a harmadik körben az olasz Fabio Fognini (28.) vár rá. Nadal korábban egyszer sem nyerte meg a sanghaji Masters-tornát, a 2009-es döntőben kikapott Nyikolaj Davigyenkótól.

A 2014-es bajnok Roger Federer megszenvedett az argentin Diego Schwartzmannal, de így is két szettben jutott tovább. A svájci kiválóság 38 nyerővel és 25 ki nem kényszerített hibával zárta a valamivel több mint másfél óráig tartó mérkőzést, amelyen a nyolc bréklabdájából kettőt használt ki. Federer a legjobb tizenhat között az ukrán Olekszandr Dolgopolovval találkozik.

David Goffin kilenc győztes mérkőzés után elszenvedte az első vereségét. A verseny nyolcadik kiemeltjét – aki előzőleg megnyerte a sencseni és a tokiói tornát is – a francia Gilles Simon búcsúztatta.

ATP 1000-ES TORNA, SANGHAJ (5 924 890 dollár, kemény pálya)