Roland Garros: Tsonga megsérült; a Williams testvérek nyertek

2016.05.28. 21:45
Tsonga sírva, a törölközőjébe burkolózva hagyta el a pályát (Fotó: Action Images)
A Francia nemzetközi teniszbajnokság (Roland Garros) 3. fordulójában a férfiak között 6. kiemelt, hazai pályán teniszező Jo-Wilfried Tsonga az első szettben 5:2-es vezetésnél megsérült, és feladta a mérkőzést a lett Ernests Gulbis ellen.

Tsonga a sérülése után sírva, a törölközőjébe burkolózva, edzője segítségével hagyta el a pályát. A francia teniszező – akire a napokban MR-vizsgálat vár – elmondta, ugyanazzal a lábával történt a baj, amely a torna előtt is fájt neki, valamint, hogy nagyon szomorú, hiszen vezetett, és úgy érezte, jó formában van.

A férfiaknál az első kiemelt Novak Djokovics a nap utolsó mérkőzésén két óra alatt könnyed játékkal, 6:2, 6:3, 6:3-mal intézte el Aljaz Bedenét, így bejutott a negyedik fordulóba, amelyben a szintén három szettben nyerő, 14. kiemelt Roberto Bautista-Agut vár rá.

Női egyesben a címvédő Serena Williams meccsén 6:4, 6:6-os állásnál esőszünetet kellett elrendelnie a játékvezetőnek, ám a kétórás várakozás sem zavarta meg az amerikai teniszezőt, aki a második szettben a tie-breaket 12:10-re nyerte meg a hazai pályán teniszező Mladenovic ellen, így bejutott a legjobb tizenhat közé, és Elena Szvitolina ellen lép majd pályára.

Testvére, Venus Williams szintén egy franciát győzött le: az ő „áldozata” Alizé Cornet volt, aki egy szettet nyert 9. kiemelt ellen. Emellett a Williams testvérek párosban is pályára léptek, ám mérkőzésük 1:0-s vezetésnél sötétedés miatt félbeszakadt.

A svájci színekben versenyző Bacsinszky Tímea 6:4, 6:2-re nyert Pauline Parmentier ellen, ezzel szintén a nyolcaddöntőbe jutott, ahol Venus Williams lesz az ellenfele.

Női párosban Babos Tímeáék nyolcaddöntős ellenfelére is fény derült, miután a Margarita Gaszparjan-Szvetlana Kuznyecova páros óriási küzdelemben, 7:6, 5:7, 7:5-re legyőzte ellenfelét.

A férfiak nyolcaddöntős párosításait ide kattintva, a női összecsapásokat pedig ide kattintva olvashatja el.

ROLAND GARROS, PÁRIZS (32 017 500 euró, salak)