Roland Garros: Nadal a 2. fordulóban, Wawrinka kiesett

2022.05.23. 23:08
Nadal biztos benne, hogy két nap múlva még jobban játszik (Fotó: AFP)
A Párizsban zajló Roland Garros hétfői napján a férfiak egyes versenyében a tornán 13-szoros bajnok, 35 éves Rafael Nadal három könnyű játszmában győzött az ausztrál Jordan Thompson ellen. A világelső Novak Djokovics a japán Nisioka Josihito ellen nyert két óra alatt. A háromszoros Grand Slam-győztes Stan Wawrinka négy játszmában kikapott a francia Corentin Moutet-től. A nőknél búcsúzott az ötödik kiemelt Anett Kontaveit. Az nap eredményei egy helyen.

Hétfőn három magyar szerepelt a francia nemzetközi teniszbajnokság egyes küzdelmeiben, s két vereség mellett egy győzelem volt a mérleg. Előbb délelőtt Bondár Anna szenvedett 7:6 (7–0), 6:1-es vereséget a világranglista 34. helyezettjétől, a cseh Petra Kvitovától, majd már délután Balázs Attila kapott ki három sima játszmában a 2014-es US Open-győztes Marin Cilictől. Utóbbi mérkőzéssel szinte egy időben játszott Fucsovics Márton a francia Geoffrey Blancaneaux ellen, s nyert egy könnyebb és két nehezebb szettben, így készülhet éppen Cilic ellen, a vélhetően szerdán sorra kerülő 2. fordulós meccsre.

A tornát 13-szor megnyerő 35 éves spanyol salakkirály, Rafael Nadal szintén három játszmában nyert az ausztrál Jordan Thompson ellen, s a siker után boldogan értékelt.

„Ez karrierem legfontosabb versenye, szinte már történelem, annyi emlék fűz ide… Tisztában vagyok vele, hogy még mindig van hova fejlődni a sérülésem után, de lépésről lépésre kell haladnom. A holnap is jó alkalom a gyakorlásra, és biztos vagyok benne, hogy holnapután már jobban fogok játszani. Hatalmas ajándék számomra, hogy még egyszer itt játszhatok” – fogalmazott a spanyol.

A női egyes második számú kiemeltje, a címvédő Barbora Krejcíkovát teljesen kizökkent a kora délutáni esőszünet: az első szettet könnyedén nyerte meg 6:1-re a 19 esztendős Diane Parry (WTA-97.) ellen, a rivális azonban átvette az irányítást a második felvonásban, amelyet a kényszerpihenő után hamar be is húzott 6:2-re. A cseh klasszis a mindent eldöntő játékrészben sem tudott mit kezdeni ifjú ellenfelével, így nagy meglepetésre búcsúzni kényszerült a Roland Garrostól – VIDEÓ ITT!

A WTA világranglistáját vezető lengyel Iga Swiatek az első körben simán, 6:2, 6:0-ra nyert az ukrán Leszja Curenko (WTA-119.) ellen. A folytatásban az amerikai Alison Riske következhet. A tavalyi Roland Garroson a visszalépésével nagy port kavart négyszeres Grand Slam-győztes Oszaka Naomi (WTA-38.) az első körben 7:5, 6:4-es vereséget szenvedett az amerikai Amanda Anisimovától (WTA-28.) – VIDEÓ ITT!

A nőknél az ötödik helyen észt Anett Kontaveitet hétfő este az ausztrál Ajla Tomljanovic búcsúztatta két szoros szettben, 1 óra 53 perces mérkőzésen. Kontaveit hét ászt ütött, Tomljanovicnak hat kettős hibája volt, mégis utóbbi jutott a második fordulóba, ahol az orosz Varvara Gracseva lesz az ellenfele.

Az esti programból több meccs is félbeszakadt és átkerült keddre az újra rákezdő eső miatt, így az utolsó lejátszott mérkőzés a férfiaknál Novak Djokovics centerpályás meccse volt a japán Nisioka Josihito ellen. A világelső megerőltetés nélkül kereken két óra alatt győzött, ellenfelének mindössze négy játékot engedélyezve.

ROLAND GARROS, PÁRIZS (21 256 800 euró, salak)