Roland Garros: Murray újabb ötszettesbe keveredett

2016.05.25. 17:44
Gasquet szervál (Fotó: Reuters)
Andy Murray a Roland Garros második fordulójából is ötjátszmás csatában jutott tovább. Babos Tímea a kazah Jaroszlava Svedovával az oldalán továbbjutott a 2. fordulóba, miután 4. helyen kiemelt párosuk 4:6, 6:2, 6:1-re legyőzte az Arina Rodionova, Anastasia Rodionova ausztrál testvérpárt.

A második kiemelt Andy Murray az első fordulóban kétszettes hátrányból verte meg Radek Stepáneket, a második körben pedig 2:1-re vezetett ellene Mathias Bourgue. A világranglista 164. helyén álló 22 éves francia lendülete nem tartott ki a folytatásra, így Murray készülhet a 3. fordulóra, amelyben Ivo Karlovic vár rá.

A horvát óriás 41 ász segítségével győzte le az ausztrál Jordan Thompsont, döntő szett 12:10-re.
A címvédő Stan Wawrinka ezúttal nem adott esélyt ellenfelének, és Nisikori Kei, valamint Nick Kyrgios is simán nyert.

A női párosoknál előkelő helyen rangsorolt Babos, Svedova duó nem kezdte jól a meccset, a két Rodionova háromból két bréklabdát értékesítve „elvitte” az első szettet.

A folytatás már Babosék szája íze szerint alakult: a magyar, kazah páros mindkét adogatás-elvételi lehetőségét kihasználta a második játszmában (ellenfelük egyet sem az ötből), így 6:2-re győzött, majd a harmadikban esélyt sem hagyott ellenfelének. 4:6, 6:2, 5:1-nél már a továbbjutásért adogatott, és a szervát hozva nyert is.

A 2. fordulóban a Babos, Svedova duó a Cibulková, Flipkens vagy a Georges, Lim párossal találkozik.

ROLAND GARROS, PÁRIZS (32 017 500 euró, salak)