Roland Garros: Murray és Piros Zsombor is továbbjutott

MTI MTIMTI MTI
2017.06.05. 15:49
Andy Murray már a legjobb nyolc között jár Párizsban (Fotó: AFP)
A világelső Andy Murray a papírformát igazolva három játszmában nyert az orosz Karen Hacsanov ellen, így bejutott a Párizsban zajló Roland Garros negyeddöntőjébe.

A tavaly döntős brit teniszezőnek 2 óra 6 percre volt szüksége 21 éves ellenfele legyőzésére.

Az orosz Hacsanov a korábbi fordulókban két kiemeltet győzött le: a 13. helyen rangsorolt Tomás Berdychet, valamint a 21. John Isnert búcsúztatta.

Murrayre a legjobb nyolc között a japán Nisikori Kei vár, aki négy szettben legyőzte a spanyol Fernando Verdascót.

Stan Wawrinka három szettben elintézte Gaël Monfilst, így férfi egyesben nincs hazai játékos a negyeddöntőben. Wawrinka ellenfele a legjobb nyolc között Marin Cilic lesz, aki ellen Kevin Anderson a második játszmában feladta a mérkőzést.

A nőknél Simona Halep rendkívül könnyedén jutott be a negyeddöntőbe. A korábbi párizsi finalista román játékos a nyolcaddöntőben 62 perc alatt, mindössze két játékot veszítve győzte le a spanyol Carla Suárez-Navarrót.

Halep ellenfele a legjobb nyolc között a verseny ötödik kiemeltje, az ukrán Elina Szvitolina lesz, aki nagy csatában, szetthátrányból, a döntő játszmában pedig 2:5-ről fordítva, 2 óra 8 perc alatt nyert a horvát Petra Martic ellen. Kiesett az első fordulóban Babos Tímeát búcsúztató Alizé Cornet. A francia játékost honfitársa, Caroline Garcia búcsúztatta.

A junioroknál Piros Zsombor kétjátszmás győzelemmel jutott be a nyolcaddöntőbe. A januári Australian Open ifjúsági bajnoka az ír Simon Carr ellen lépett pályára a második fordulóban, és a harmadik meccslabdáját kihasználva 1 óra 12 perc alatt diadalmaskodott (6:0, 6:4).

A negyedik helyen kiemelt, 17 éves Piros a nyolcaddöntőben a cseh Michael Vrbensky és az ausztrál Blake Ellis mérkőzésének győztese ellen lép pályára.

ROLAND GARROS, PÁRIZS (36 000 000 euró, salak)