Roland Garros: Halep három, Del Potro öt szettben nyert

2019.05.30. 21:41
Halep közel két és fél óra játék után győzött (Fotó: AFP)
Kiesett a 23. helyen kiemelt spanyol Fernando Verdasco a francia nyílt teniszbajnokság csütörtöki, második fordulójában, miután négy játszmában kikapott a hazai közönség előtt szereplő Antoine Hoangtól, míg Juan Martín del Potro közel négy óra játék után öt szettben diadalmaskodott. A női mezőnyben ugyancsak nem került be a 32 közé az orosz Darija Kaszatkina (21.), a francia Caroline Garcia (24.), valamint a tajvani Hszie Szu-vej (25.), ugyanakkor a román Simona Halep címvédőként három szettben bejutott a következő fordulóba.

A nyolcadik helyen kiemelt argentin Juan Martin del Potro nagy csatában győzte le a japán Nisioka Josihitót. A találkozó elején úgy tűnt, hogy Del Potro izomsérülése miatt a japán játékos hamar lezárhatja a mérkőzést, ám az első szett elvesztése után az argentin fordítani tudott, és 3 óra 50 perc után, döntő szettben győzelmet aratott.

A férfiak mezőnyében búcsúzott a 40 éves horvát Ivo Karlovic, aki az első körben nem akármilyen teljesítménnyel rukkolt ki, hiszen kiejtette Feliciano Lopezt, amivel ő lett a legidősebb játékos, aki Ken Rosewell 1978-as (Australian Open), 44 éves korában aratott győzelme óta Grand Slam-torna főtábláján egyesben mérkőzést tudott nyerni. A második fordulóban az ausztrál Jordan Thompson búcsúztatta a horvát veteránt.

A nőknél a címvédő román Simona Halep három játszmában kiejtette a lengyel Magda Linettét. A korábbi világelső 27 éves Halep 50 perc alatt 6:4-re nyerte meg az első szettet, ám a másodikban a szintén 27 éves Linette erőre kapott, és 51 perc alatt 7:5-re elvitte a játszmát, miközben három meccslabdát is hárított. A döntő szettben aztán érvényesült a nagyobb rutin, és Halep négy bréket elővezetve – miközben kétszer azért ő is elbukta a szerváját – bő fél óra alatt 6:3-ra nyert, így bejutott a harmadik fordulóba.

A női párosok első fordulójában a második kiemelt Babos Tímea, Kristina Mladenovic kettős győzelemmel kezdett, a mérkőzésükről bővebben ide kattintva olvashatnak.

A kora délutáni mérkőzések eredményeit itt találják.

ROLAND GARROS, PÁRIZS (42 661 000 euró, salak)
FÉRFI EGYES, 2. FORDULÓ (a 32 közé jutásért)

Del Potro (argentin, 8.)–Nisioka (japán) 5:7, 6:4, 6:2, 6:7 (5–7), 6:2
Fognini (olasz, 9.)–Delbonis (argentin) 6:4, 3:6, 6:3, 6:3
Hacsanov (orosz, 10.)–Barrere (francia) 6:3, 7:6 (8–6), 0:6, 7:5

NŐI EGYES, 2. FORDULÓ (a 32 közé jutásért)
Halep (román, 3.)–Linette (lengyel) 6:4, 5:7, 6:3

KORÁBBAN

Djokovics (szerb, 1.)–Laaksonen (svájci) 6:1, 6:4, 6:3
Thiem (osztrák, 4.)–Bublik (kazah) 6:3, 6:7 (6–8), 6:3, 7:5
A. Zverev (német, 5.)–M. Ymer (svéd) 6:1, 6:3, 7:6 (7–3)
Cuevas (uruguayi)–Edmund (brit, 28.) 7:6 (7–3), 6:3, 2:1-nél Edmund feladta
Mayer (argentin)–Schwartzman (argentin, 17.) 4:6, 6:3, 6:4, 7:5
Caruso (olasz)–Simon (francia, 26.) 6:1, 6:2, 6:4
Lajovics (szerb, 30.)–Benchetrit (francia) 6:3, 6:3, 6:4
Coric (horvát, 13.)–Harris (dél-afrikai) 6:2, 6:3, 7:6 (7–2)

Kenin (amerikai)–Andreescu (kanadai, 22.) – Andreescu visszalépett
Bolsova (spanyol)–Cirstea (román) 7:6 (7–5), 7:6 (7–3)
Petkovic (német)–Hszie Szu-vej (tajvani, 25.) 4:6, 6:3, 8:6

NŐI PÁROS, 1. FORDULÓ (a 32 közé jutásért)
Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 2.)–Csiang Hszin-jü, Vang Csiang (kínai) 6:2, 6:2