Roland Garros: Djokovics kilenc, Nadal hat játékot veszített

2017.05.29. 16:02
Rafael Nadalnak volt már ennél nehezebb meccse is a Roland Garroson (Fotó: Twitter)
A kilencszeres bajnok Rafael Nadal és a címvédő Novak Djokovics is könnyed győzelmet aratott a francia nemzetközi teniszbajnokság (Roland Garros) férfi egyesének első fordulójában: a spanyol klasszis a francia Benoit Paire-t (6:1, 6:4, 6:1), míg a szerb kiválóság Nadal honfitársát, Marcel Granollerst (6:3, 6:4, 6:2) intézte el három játszmában.

A férfiak mezőnyében a címvédő Novak Djokovics mind a három játszmában elveszítette legalább egyszer az adogatójátékát a spanyol Marcel Granollers ellen, de 2 óra 27 perc alatt így is magabiztosnak mondható győzelmet aratott. A szerb klasszis az első szettet szűk háromnegyed óra alatt 6:3-ra megnyerte, a másodikat viszont csak nehezen, a kilencedik játszmalabdáját értékesítve tudta befejezni – igaz, az első nyolcnál nem ő adogatott.

A harmadik szettben Granollers mind a négy szervagémjét elbukta, ami nem fért bele, pedig Djokovics egyáltalán nem volt sebezhetetlen. A szerb az utolsó játszmában kétszer is elveszítette az adogatójátékát, a másik kettőt pedig úgy hozta, hogy összesen öt bréklabdát hárított. A korábbi világelső a második fordulóban a portugál Joao Sousával találkozik.

A Roland Garros ura, a kilencszeres bajnok Rafael Nadal 1 óra 52 perc alatt elintézte a világranglista 45. helyén álló, hazai közönség előtt versenyző Benoit Paire-t. A legizgalmasabb a második játszma volt, melynek során a francia kétszer is brékelt, de Nadal 1:3-ról fordított. A tizedik RG-sikerére hajtó spanyolra a következő körben a holland Robin Haase vár.

NADAL MECCSLABDÁJA

A kanadai Milos Raonic, a horvát Marin Cilic és a belga David Goffin szintén három játszmában nyert, kiesett viszont Gilles Simon és Mischa Zverev. A német játékost az a Stefano Napolitano búcsúztatta, aki a selejtezőben Fucsovics Mártont is megverte. A 2013-as döntős David Ferrer 4 óra 27 perces meccsen gyűrte le az amerikai Donald Youngot.

A nőknél a két korábbi győztes csatájában a címvédő spanyol Garbine Muguruza két szettben megverte a 2010-es bajnok olasz Francesca Schiavonét. A két volt világelső közül a dán Caroline Wozniacki három játszmában nyert, a szerb Jelena Jankovics viszont nem jutott túl a holland Richel Hogenkampon. Kiesett a két évvel ezelőtt döntőt játszó cseh Lucie Safárová is, aki a második játszmában 0:5-ről 4:5-re felkapaszkodott a paraguayi Verónica Cepede Royg ellen, de egyenlíteni már nem tudott.

A második kiemelt cseh Karolína Plískovában, a 2010-es döntős ausztrál Samantha Stosurban és a 2012-es finalista olasz Sara Erraniban közös, hogy mindhárman két szettben nyertek, de az első játszmában ellenfelük 5:4-es állásnál a szettért adogatott.

ROLAND GARROS, PÁRIZS (36 000 000 euró, salak)

Fognini (olasz, 28.)–Tiafoe (amerikai) 6:4, 6:3, 3:6, 1:6, 6:0
A. Zverev (német, 9.)–Verdasco (spanyol) 4:6, 6:3-nál sötétedés miatt félbeszakadt