Roland Garros: Djokovics dühében ütőt tört, majd nyert

2018.06.01. 17:32
Novak Djokovics éppen búcsút mond az ütőjének (Fotó: AFP)
Novak Djokovics négy játszmában győzött a 13. helyen kiemelt spanyol Roberto Bautista Agut ellen a francia nemzetközi teniszbajnokság (Roland Garros) pénteki versenynapján, és bejutott a legjobb 16 közé.

Három órába és negyvennyolc percbe, továbbá egy háromszor földhöz csapott és összetört ütőbe „került” Novak Djokovicsnak a győzelem.

Az első szett megnyerése után a másodikban Djokovics újra jól kezdett, de aztán sok hibát elkövetve „visszahozta” a spanyolt (ekkor törte össze dühében az ütőjét), a harmadik szett fordulatos csatájából viszont ő jött ki jobban, és a negyedik játszmát már könnyedén nyerte meg.

A korábbi világelső szerb teniszező következő ellenfele is spanyol versenyző lesz, a Grigor Dimitrovot búcsúztató Fernando Verdasco.

Folytatta remek szereplését az áprilisi budapesti ATP-tornát megnyerő Marco Cecchinato: a fiatal olasz játékos négy játszmában legyőzte a 10. helyen kiemelt Pablo Carreno Bustát.

­Négy játszmában jutott tovább a hetedik helyen kiemelt Dominic Thiem is. A sorozatban a harmadik évben a nyolcaddöntőbe jutó osztrák játékos karrierje 40. Grand Slam-mérkőzését nyerte meg, az olasz Matteo Berrettinit győzte le.

Női egyesben az idei Australian Open győztese, a második helyen kiemelt dán Caroline Wozniacki mindössze három játékot vesztett a hazai közönség előtt szereplő Pauline Parmentier-vel szemben.

ROLAND GARROS, PÁRIZS (39 197 000 euró, salak)

Korábban
Keys (amerikai, 13.)–Oszaka (japán, 21.) 6:1, 7:6 (9–7)
Kaszatkina (orosz, 14.)–Szakkari (görög) 6:1, 1:6, 6:3
Putyinceva (kazah)–Vang Csiang (kínai) 1:6, 7:5, 6:4
Strycová (cseh, 26.)–Siniaková (cseh) 6:2, 6:3
Buzarnescu (román, 31.)–Szvitolina (ukrán, 4.) 6:3, 7:5

VEGYES PÁROS, 1. FORDULÓ
Csang Suaj, Peers (kínai, ausztrál)–Babos, Bopanna (magyar, indiai, 7.) 6:2, 6:3