Roland Garros: küzdelmes mérkőzésen nyert és jutott tovább Federer

MTI/H. Á., B. D. K.MTI/H. Á., B. D. K.
2021.06.03. 20:33
Federer ott van a harmadik körben (Fotó: AFP)
A nyolcadik helyen kiemelt svájci Roger Federer négy játszmában legyőzte a horvát Marin Cilicet, míg a világelső Novak Djokovics három szettben bizonyult jobbnak az uruguayi Pablo Cuevasnál. A hölgyeknél az ausztrál Ashleigh Barty a lengyel Magda Linette-tel csapott össze, ám a második játszmában feladta a meccset, míg a címvédő lengyel Iga Swiatek rendkívül könnyedén, 62 perc alatt búcsúztatta a svéd Rebecca Petersont – közölte az MTI.

Az ausztrál Ashleigh Barty a lengyel Magda Linette-tel csapott össze csütörtökön, és az elvesztett első játszmát követően, a másodikban 2:2-es állásnál jelezte, hogy nem tudja tovább folytatni a küzdelmet.

Barty, aki két évvel ezelőtt megnyerte a Roland Garrost, már az első körben, az amerikai Bernarda Pera ellen is fájlalta a hátát és a csípőjét, ápolni is kellett. Ennek ellenére azon a találkozón győzött, és bejutott a 64 közé.

Linette ellen a fájdalmai aztán elviselhetetlenné váltak, az első szett után hiába kért orvosi segítséget, kisvártatva fel kellett adnia az összecsapást.

A világelső mellett a 9.helyen kiemelt Karolína Plísková is búcsúzott a tornától, miután két szettben 7:5, 6:1-re kikapott a WTA-világranglista 55. helyén rangsorolt Sloane Stephenstől.

A címvédő lengyel Iga Swiatek rendkívül könnyedén, 62 perc alatt búcsúztatta a világranglistán 60. svéd Rebecca Petersont. A győztes a következő körben azzal az észt Anett Kontaveittel találkozik, aki hasonlóan simán, mindössze 53 perc alatt bizonyult jobbnak a francia Kristina Mladenovicnál.

A férfiaknál négyszettes meccset követően kiemeltként búcsúzott a francia Gaël Monfils (14.), az orosz Aszlan Karacev (24.) és az amerikai Taylor Fritz (30.), míg a világelső Novak Djokovics három játszmában bizonyult jobbnak az uruguayi Pablo Cuevasnál.

A szerb világklasszis a mérkőzésen – amely 2 óra 8 percig tartott – ötször vette el dél-amerikai ellenfele adogatójátékát, miközben a sajátjai közül csak egyet bukott el. Az egyszeres Roland Garros-győztes (2016), továbbá négyszer döntős Djokovics egyesben sorozatban a 16. alkalommal jutott a harmadik fordulóba Párizsban.

A nyolcadik helyen kiemelt svájci Roger Federer négy játszmában legyőzte a horvát Marin Cilicet.

Három játszmán keresztül nyílt volt a mérkőzés, ekkor a 20-szoros Grand Slam-tornagyőztes svájci szettelőnyre tett szert. A negyedik játszmában aztán 2:1-es előnye után elvette Cilic szervajátékát, majd a következő brék már a korábbi világelső győzelmét jelentette. Az összecsapás 2 óra 38 percig tartott. Federer következő ellenfele a világranglistán 59. helyezett német Dominik Köpfer lesz.

A 13-szoros Roland Garros-győztes, címvédő Nadal csak a második szettben játszott nyílt mérkőzést francia ellenfelével – a második körben –, akit 2 óra 16 perc alatt győzött le. Karrierjük során Nadal 17. alkalommal találkozott ATP-tornán a franciával, és mindannyiszor Gasquet fölé kerekedett.

ROLAND GARROS, PÁRIZS (34367215 euró, salak)