Fed-kupa: Görges és Kerber is vállalta az elődöntőt

MTI MTIMTI MTI
2018.04.11. 16:38
Julia Görges és Angelique Kerber, a német női teniszezők közül a világranglistán legelőkelőbb helyen rangsorolt két játékos is vállalta a szereplést a Fed-kupa elődöntőjében.

Jens Gerlach szövetségi kapitány szerdai tájékoztatása szerint mindkét teniszező remek formában van és bármelyik ellenfelét képes legyőzni a világon. A világranglistán 11. helyen álló Görges, illetve a 12. Kerber mellett a 62. Tatjana Maria, valamint a párosranglistán 20. Anna-Lena Grönefeld játékára számít a szakember.

Németország február közepén Görges és Kerber nélkül nyert a negyeddöntőben 3–2-re Fehéroroszország ellen. Minszkben Maria és a párosspecialista Grönefeld mellett Antonia Lottner lépett pályára, s Anna-Lena Friedsam volt még a csapat tagja.

A németek a jövő hét végén a stuttgarti elődöntőben a legutóbbi hét kiírásból ötször győztes cseheket fogadják, akik közül Karolína Plísková (6.) és Petra Kvitová (10.) jelenleg a top tízben van.