Davis-kupa: Nagy megverte a volt világranglista-29.-et

2016.03.04. 16:21
Nagy Péter öt játszmában (6:2, 6:3, 4:6, 4:6, 6:1) megverte a világranglista korábbi 29. helyezettjét, az idei Australian Openen a harmadik fordulóban búcsúzó Dudi Szelát a Davis-kupa euro-afrikai zóna I-es csoportjának első fordulójában, ezzel a magyar válogatott 1:0-s előnybe került Izraellel szemben.

A világranglistán jelenleg 612. helyen álló Nagy Péter az első két szettet simán megnyerte Dudi Szela (89.) ellen, ám az izraeli teniszező a folytatásban magára talált, és egyenlített.

A döntő játszmában viszont Nagy esélyt sem adott a kétszeres ATP-tornadöntősnek, sokkal kiegyensúlyozottabban játszott Szelánál, és a hazai közönség támogatását is élvezve 6:1-re megnyerte az ötödik szettet, ezzel megszerezte a vezetést a magyar csapatnak.

A Városligeti Műjégpálya területén kialakított salakon Fucsovics Márton (203.) és Amir Weintraub (197.) játssza a következő egyes mérkőzést.