Davis-kupa: Federer hozta a kötelezőt, négy között a svájciak

2014.04.06. 19:57
Roger Federer sikerével Svájc fordított Kazahsztán ellen (Fotó: Action Images)
A férfi teniszezők Davis-kupájának negyeddöntőjében a továbbjutásukat már korábban biztossá tevő címvédő csehek mérkőzést sem vesztve győzték le Japánt.

A britek nagy esélyt halasztottak el, Andy Murray meglepetésre három szettben kikapott Fogninitől Nápolyban, így az olaszok kiegyenlítettek. A döntő párharcban viszont érvényesült a papírforma, Seppi simán legyőzte Wardot, így Olaszország jutott a négy közé.

A franciák pocsékul kezdtek a németek ellen, a két egyes elvesztése után azonban szombaton a párost már behúzták, Tsonga Kamke elleni sikere után pedig 2–2-re álltak a felek. A mindent eldöntő mérkőzésen Monfils kevesebb mint két óra alatt, két sima és egy szoros szettben legyőzte Gojowczykot, így a franciák jutottak tovább.

A svájciak az elveszített páros után 1–2-ről várták a kazahok elleni párharc záró napját. Wawrinka számára nem indult túl jól a meccs, az elveszített első szett után azonban három 6:4-gyel felelt, így Federerre bízva a továbbjutás kiharcolását.

A negyeddöntő utolsó mérkőzésére Federer és Golubjov között került sor. A korábbi világelső svájci klasszis a korai bréket nem tudta sokáig megőrizni, így rövidítésbe torkollt az első szett. Innentől azonban már nem volt kérdés, Federer pontot sem engedett ellenfelének (7–0), a második játszmában pedig 3:2-nél és 5:2-nél is elvette a kazah adogatását.

A harmadik felvonásban 2:1-es svájci előnyt követően sorozatban háromszor is a fogadó örülhetett, ezt követően azonban már egyszer sem, így 5:3-as előnyénél Federer hazája elődöntős szerepléséért adogathatott, 40:0-nél három mérkőzéslabdához jutott, és már az elsővel élt. Svájc ellenfele az elődöntőben az olaszok lesznek, a címvédő csehek pedig a franciák ellen folytatják.

Ito, Ucsijama–Stepánek, Rosol 4:6, 4:6, 4:6

FRANCIAORSZÁG (5.)–NÉMETORSZÁG 3–2 (Nancy, kemény pálya)
Benneteau, Llodra–Begemann, Kamke 6:1, 7:6, 4:6, 7:5

OLASZORSZÁG–NAGY-BRITANNIA 3–2 (Nápoly, salak)
Bolelli, Fognini–Fleming, Murray 3:6, 2:6, 6:3, 5:7

SVÁJC–KAZAHSZTÁN (8.) 3–2 (Genf, kemény pálya)

Olaszország–Svájc
Az összecsapásokat szeptember 12–14. között rendezik meg, a finálét pedig november 21–23. között