Davis-kupa: Kellner vesztett, kikaptak a magyarok az észtektől

MTI MTIMTI MTI
2010.03.07. 15:24
Kellner Ádám vasárnap három játszmában kikapott Jurgen Zopptól, így az észtek 3–1-es, behozhatatlan előnyhöz jutottak a magyarok elleni tenisz Davis-kupa-mérkőzésen Tallinnban, az Euro-Afrikai Zóna II. csoportjának első fordulójában.

Baranyi Szabolcs, magyar DK-kapitány az MTI-hez eljuttatott üzenetében azt írta, Kellner nagy csatában szenvedett vereséget riválisától, a számszerű eredmény nem tükrözi, hogy valójában milyen óriási küzdelem zajlott a pályán.

A vendéglátók 3–1-es előnye azt jelenti, hogy a negyedik egyes már csak merő formaság lesz, és – ellentétben a korábbi mérkőzésekkel – ez már csak két nyert szettig tart.

DAVIS-KUPA

EURO-AFRIKAI ZÓNA, II. CSOPORT

Észtország–Magyarország 3–1 – az észtek már győztek

Jurgen Zopp–Kellner Ádám 6:3, 7:6, 6:4

Szombaton:
Mait Kunnap, Jurgen Zopp–Bardóczky Kornél, Fucsovics Márton 6:3, 2:6, 7:5, 5:7, 10:8