Czink meccslabdákról kapott ki Kirilenkótól

2010.03.26. 21:27
Czink Melinda rövidítésben kikapott a 32. helyen kiemelt orosz Marija Kirilenkótól a Miamiban zajló, 4 500 000 dollár összdíjazású WTA-torna második fordulójában. A magyar lánynak a harmadik szettben 5:2-nél és 5:3-nál is meccslabdája volt.

Czink Melinda „megnyert meccset” veszített el (Fotó: Reuters)

Viszonylag kiegyenlített játékot hozott az első szett a verseny 32. kiemeltje, Marija Kirilenko és Czink Melinda között. A magyar teniszező az előző körből elég nehezen, meccslabdát is hárítva jutott tovább a világranglista 115. Arantxa Rus ellen, most azonban remekül kezdett.

Az első szettben Czink kétszer is elnyerte Kirilenko adogatójátékát (ehhez négy bréklabda kellett), ami elég volt ahhoz, hogy az első szettet kisebb meglepetésre megnyerje.

A második szett elején felváltva hozta adogatójátékát a két teniszező egészen Kirilenko 3:2-es vezetéséig, ezután azonban sajnos a magyar teniszező szervált rosszul, s előnyhöz juttatta riválisát. Czink ezt követően játékot sem nyert a második szettben.

A döntő játszmának az orosz lány vághatott neki lélektani előnyben. Melinda azonban nem adta könnyen a bőrét. Sőt, sehogy sem adta, és 1:1 után ismét megbrékelte Kirilenkót, majd saját adogatását is hozta.

Az orosz teniszező 3:1-es Czink vezetésnél próbálta megfogni a mérkőzést, de saját szervajátékát is alig tudta hozni. Czinknek újabb bréklabdája volt ekkor, Kirilenkóé lett azonban a játék, de még mindig előnyben volt a magyar teniszező.

Az eső azonban nem akarta, hogy folytatódjon a játék, égi áldás miatt ugyanis 1 óra 52 perc játék után félbeszakadt az összecsapás. Bő két és fél óra pihenő következett, de szerencsére Czink teljesítményén nem látszott meg a kényszerű várakozás: a folytatásban hozta saját adogatását, majd brékelte ellenfelét, így 5:2-re alakította az állást a döntő játszmában.

A magyar lány azonban nem tudta befejezni a mérkőzést, hiába volt meccslabdája; Kirilenko elvette az adogatását, életben tartva ezzel reményeit. A következő játékban fej-fej mellett haladt a két teniszező, de itt is az orosz hölgy bírta jobban a végjátékot, így 5:4-re módosult az állás (Czinknek ekkor is meccslabdája volt).

Czink ismételten a győzelemért szerválhatott, de ezúttal sem tudta hozni adogatójátékát, így már 5:5-öt mutatott az eredményjelző. Kirilenko megint lélektani előnyben volt, de a magyar lány sem adta fel: mindketten hozták saját adogatásukat. Következhetett a rövidítés, amelyben az orosz 5–0-ra ellépett, és innen már nem volt visszaút, Czink csak kozmetikázni tudott az eredményen. Kirilenko végül 4:6, 6:2, 7:6 (7–4)-re győzött, és bejutott a torna harmadik fordulójába.

WTA-TORNA, SONY ERICSSON OPEN, MIAMI (4 500 000 dollár, kemény pálya)