Bajnokok Tornája: Garcia győzött, de nem jutott elődöntőbe

MTI MTIMTI MTI
2018.11.02. 13:57
Caroline Garcia legyőzte a fehérorosz Arina Szabalenkát, ennek ellenére búcsúzott a női teniszezők évzáró versenyétől, a 2.2 millió dollár (636 millió forint) összdíjazású csuhaji Bajnokok Tornájától.

A francia teniszező csoportja harmadik helyén végzett rosszabb gémaránya miatt. Az Orchidea-csoportból így az ausztrál Ashleigh Barty jutott elődöntőbe.

A spanyol Garbine Muguruza nagy csatában, 2 óra 46 perc alatt nyert a lett Anastasija Sevastova ellen, így ő két győzelemmel került a legjobb négy közé a Kamélia-csoportból.

Utolsóként az amerikai Madison Keys jutott elődöntőbe. A 23 éves játékosnak ehhez egy szettet kellett nyernie pénteken a kínai Vang Csiang ellen.

A címvédő német Julia Görges már csütörtökön biztossá tette helyét az elődöntőben.

A négy között Keys Muguruzával találkozik, míg a másik ágon Barty Görgesszel csap össze.

A Bajnokok Tornáján négy háromfős csoportban zajlottak a küzdelmek, az első helyezettek jutottak az elődöntőbe. A 12 fős kínai versenyen a múlt heti, szingapúri WTA-világbajnokságról lemaradt játékosok szerepelnek.

BAJNOKOK TORNÁJA
ORCHIDEA-CSOPORT

Garcia (francia)–Szabalenka (fehérorosz) 6:4, 6:4
A csoport végeredménye:
1. Ashleigh Barty (ausztrál) 1 győzelem/2 mérkőzés (2–2, 20–19), 2. Szabalenka 1/2 (2–2, 20–20) , 3. Garcia 1/2 (2–2, 19–20)

KAMÉLIA-CSOPORT
Muguruza (spanyol)–Sevastova (lett) 6:7 (4–7), 6:2, 7:6 (7–1)
1. Muguruza 2 győzelem/2 mérkőzés, 2. Sevastova 1/2, 3. Csang (kínai) 0/2

AZÁLEA-CSOPORT
Vang (kínai)–Keys (amerikai) 1:6, 6:3, 6:1
A csoport végeredménye: 1. Madison Keys 1 győzelem/2 mérkőzés (3–2), 2. Vang Csiang 1/2 (3–3), 3. Darja Kaszatkina (orosz) 1/2 (2–3)