Aus. Open: véget ért a brit álom, Marin Cilic az első döntős

2018.01.25. 11:59
Marin Cilic két teljes napot pihenhet a döntő előtt (Fotó: AFP)
A hatodik kiemelt Marin Cilic 6:2, 7:6, 6:2-re legyőzte a brit Kyle Edmundot az ausztrál nemzetközi teniszbajnokság férfi egyesének első elődöntőjében. A harmadik Grand Slam-döntőjére készülő horvát a fináléban a Roger Federer–Csung Hjon mérkőzés győztesével találkozik.

Azzal, hogy a világbajnok Grigor Dimitrov a negyeddöntőben kiesett Marin Cilic ágáról, lehetett sejteni, hogy a horvátnak Rafael Nadal legyőzése nemcsak elődöntőt, hanem valószínűleg döntőt is ér. A világranglistán (most még) 49. helyen álló brit Kyle Edmund csak a második játszmában tudta megnehezíteni Cilic dolgát, aki 2 óra 18 perc alatt magabiztos győzelmet aratott.

A 198 centiméter magas horvát az első szettben 2:2 után sorozatban négy játékot nyert meg (6:2), míg a másodikban a tie-breakben bizonyult jobbnak ellenfelénél (7–4). A harmadik játszmában Cilic ismét kétszer brékelt, Edmund az egész meccsen összesen két bréklabdáig jutott el (6:2). A hatodik kiemelt az első adogatásainál a pontok 90 százalékát (50/45) megnyerte.

A 2014-es US Opent megnyerő, tavaly Wimbledonban döntőt játszó Cilic pályafutása harmadik Grand Slam-döntőjére készülhet, és ő lett hazája történetének első játékosa, aki az Australian Openen egyesben eljutott a fináléig.

A másik ágon pénteken a címvédő Roger Federer és a junior-világbajnok Csung Hjon mérkőzik meg az elődöntőben.

AUSTRALIAN OPEN, MELBOURNE (55 000 000 ausztrál dollár, kemény pálya)
FÉRFI EGYES, ELŐDÖNTŐ
Cilic (horvát, 6.)–Edmund (brit) 6:2, 7:6 (7–4), 6:2

KÉSŐBB
Péntek, 9.30: Csung Hjon (dél-koreai)–Federer (svájci, 2.) (Tv: Eurosport1)

NŐI EGYES, ELŐDÖNTŐ
Wozniacki (dán, 2.)–Mertens (belga) 6:3, 7:6
Halep (román, 1.)–Kerber (német, 21.) 6:3, 4:6, 9:7

FÉRFI PÁROS, ELŐDÖNTŐ
Farah, Cabal (kolumbiai, 11.)–B. Bryan, M. Bryan (amerikai, 6.) 7:6 (7–1), 7:5
Marach, Pavic (osztrák, horvát, 7.)–Struff, Mclachlan (német, japán) 4:6, 7:5, 7:6 (7–4)