Aus. Open: Babos párosban is kiesett, Federer történelmet írt

2016.01.22. 10:15
Roger Federer 300 győzelemnél jár már a Grand Slam-tornákon (Fotó: Action Images)
A negyedik kiemelt Babos Tímea, Katarina Srebotnik magyar, szlovén páros döntő szettben vereséget szenvedett a Hszie Szu-vej, Okszana Kalasnyikova tajvani, grúz duótól az Australian Open páros versenyének második fordulójában. A magyar hölgy korábban egyesben is kiesett, ezzel befejeződött számára az év első Grand Slam-tornája. A férfiaknál továbbjutott Novak Djokovics és Roger Federer, a nőknél Serena Williams és Marija Sarapova.

Babosék az első szettben háromszor is elveszítették az adogatójátékukat, ám a második játszmában javítottak, 4:4-nél brékeltek, és egyenlítettek.

A döntő szettben a magyar, szlovén páros 5:4-es hátrányban meccslabdát hárított, 6:5-nél azonban már nem tudta megtartani a szervagémjét, ami több mint két óra játék után a kiesését jelentette.

A négyszeres győztes Roger Federer először veszített játszmát az idei Australian Openen, de négy szettben így is legyőzte a bolgár Grigor Dimitrovot, aki sorozatban hetedszer kapott ki top 10-es játékostól. A 34 esztendős svájci kiválóság a 300. győzelmét aratta Grand Slam-tornán, amivel történelmet írt, hiszen korábban egyetlen férfi játékos sem érte el a háromszázas határt. Az örökranglistát 306 sikerrel Martina Navratilova vezeti. Federer idén másodszor, összességében ötödször verte meg Dimitrovot, a nyolcaddöntőben pedig a 15. kiemelt belga David Goffinnel találkozik, akivel szemben 3–0 a mérlege.

FEDERER GYŐZELMEI A GRAND SLAM-TORNÁKON ÉVEKRE LEBONTVA

A címvédő Novak Djokovics szűk két és fél órás mérkőzésen, három szettben legyőzte a 28. kiemelt Andreas Seppit, aki nem állt tőle távol, hogy játszmát raboljon a szerbtől. Az olasz játékos a harmadik szett rövidítésében 6–4-re vezetett, és a második játszmalabdájánál ő adogatott, a világelső azonban sorozatban négy pontot megnyerve fordított – így továbbjutott.

Djokovics 12–0-ra módosította a Seppi elleni mérlegét, a 2015-ös US Open harmadik fordulójában a szerb klasszis szintén három játszmában nyert. Az ötszörös győztesre a következő körben a 14.-ként rangsorolt francia Gilles Simon vár, aki sorozatban kilenc vereséget számlál a világranglista éllovasával szemben.

A francia Jo-Wilfried Tsonga és Gilles Simon három-, míg a japán Nisikori Kei és a cseh Tomás Berdych négyszettes győzelemmel jutott be a legjobb tizenhat közé, kiesett viszont a US Open 2014-es bajnoka, a 12. kiemelt horvát Marin Cilic.

A nőknél a 2008-as bajnok Marija Sarapova pályafutásának 600. győzelmét érte el, a további három melbourne-i döntőben vesztes orosz sztár három szettben győzte le az amerikai Lauren Davist, és a folytatásban a Babos Tímeát búcsúztató, 12. helyen kiemelt svájci Belinda Bencic vár rá. A világelső Serena Williams csak két játékot veszített a 18 esztendős orosz Darija Kaszatkina ellen, akit 44 perc alatt győzött le. Az amerikai hölgy 27 nyerőt ütött, és adogatóként a 30 labdamenetből 28-at(!) megnyert.

AUSTRALIAN OPEN, MELBOURNE (44 000 000 dollár, kemény pálya)
NŐI PÁROS, 2. FORDULÓ
Hszie Szu-vej, Kalasnyikova (tajvani, grúz)–Babos, Srebotnik (magyar, szlovén, 4.) 6:3, 4:6, 7:5

FÉRFI EGYES, 3. FORDULÓ (ÁGRAJZ SZERINT)

Friedsam (német)–Vinci (olasz) 0:6, 6:4, 6:4
Suárez-Navarro (spanyol, 10.)–Kulicskova (orosz) 6:4, 2:0-nál Kulicskova feladta
Gavrilova (ausztrál)–Mladenovic (francia, 28.) 6:4, 4:6, 11:9