ATP-vb: Thiem kiesett, Goffin lesz Federer ellenfele

2017.11.17. 16:29
David Goffin először jutott elődöntőbe ATP-vb-n (Fotó: AFP)
David Goffin 6:4, 6:1-re legyőzte Dominic Thiemet a férfi teniszezők londoni világbajnokságán, ezzel második lett a Pete Samprasről elnevezett csoportban, és bejutott az elődöntőbe.

Egyszerű volt a képlet, amelyik játékos győz, az jut tovább csoportmásodikként az elődöntőbe. Thiem az első szettben brékelőnnyel vezetett, Goffin azonban fordított, 6:4-re megnyerte az első játszmát, a másodikban pedig már nem adott esélyt az osztráknak.

Goffin először jutott ATP-vb-n a legjobb négy közé, ahol ellenfele Roger Federer lesz, akivel eddig hatszor találkozott, és mind a hatszor kikapott tőle. Az elődöntő másik mérkőzésén Grigor Dimitrov Jack Sockkal csap majd össze.

Késő este Dimitrov 6:1, 6:1 arányban legyőzte Pablo Carreno Bustát a már tét nélküli csoportmérkőzésen, így a spanyol vereséggel búcsúzott a tornától.

BARCLAYS ATP WORLD TOUR FINALS, LONDON (8 000 000 dollár, kemény pálya)
PETE SAMPRAS-CSOPORT, 3. FORDULÓ

Goffin (belga, 7.)–Thiem (osztrák, 4.) 6:4, 6:1
Dimitrov (bolgár, 6.)–Carreno Busta (spanyol, 9.) 6:1, 6:1
A csoport végeredménye: 1. Dimitrov 3 győzelem/3 mérkőzés, 2. Goffin 2/3,
3. Thiem 1/3, 4. Carreno-Busta 0/2, 5. Rafael Nadal (spanyol, 1.) 0/1

A vb-n két négyes csoportban zajlottak a küzdelmek, és az első két-két helyezett jutott tovább.