ATP-vb: menekülés a győzelembe – Federer simán nyert Thiem ellen

2018.11.13. 22:22
Federer 68 percet töltött a pályán Thiem ellen (Fotó: AFP)
A londoni ATP-világbajnokság keddi utolsó meccsén Roger Federer viszonylag gyorsan, két sima szettben legyőzte az osztrák Dominic Thiemet.

A férfiteniszezők Londonban zajló világbajnokságának 1. fordulójában Roger Federer meglepetésre kikapott a japán Nisikori Keitől, így az osztrák Dominic Thiem ellen azzal a tudattal lépett pályára a 37 éves svájci klasszis, hogy veresége esetén már nem juthat tovább csoportjából.

Márpedig előzetesen ezen félelmeinek lehettek jogos alapjai, hiszen a 25 éves osztrák azon kevés játékos közé tartozik, akinek pozitív a mérlege Federer ellen, hiszen eddigi három találkozójukból kétszer legyőzte a svájcit.

Ehhez képest Federer ezúttal elsöprő lendülettel játszott osztrák ellenfelével szemben, akit az első szettben 32 perc alatt vert meg 6:2-re, és a másodikban sem lassított sokat, azt 36 perc alatt nyerte meg 6:3-ra. Federer az utolsó körben az eddig mindkét meccsét megnyerő dél-afrikai Kevin Anderson ellen lép pályára.

ATP-VILÁGBAJNOKSÁG
LLEYTON HEWITT-CSOPORT
1. FORDULÓ
Roger Federer (svájci, 2.)–Dominic Thiem (osztrák, 6.) 6:2, 6:3
KORÁBBAN
Kevin Anderson (dél-afrikai, 4.)–Nisikori Kei (japán, 7.) 6:0, 6:1

Az állás: 1. Anderson 2 győzelem/0 vereség, 2. Federer, 1/1 (2:2-es szettarány, 21:18, gémarány) 3. Nisikori 1/1 (2:2, 14:21), 3. Thiem 0/2 (0:4, 14:25)