Nemzetisport.hu nyomtatott 2009.05.17 01:59 Frissítve: 2010.10.28 02:39

Tenisz: Rafael Nadal nagy csatában verte meg Djokovicsot

Elsőként a spanyol Rafael Nadal jutott be a 3 700 000 euró összdíjazású madridi tenisztorna döntőjébe, miután maratoni csata után, három szettben, 3:6, 7:6, 7:6-ra legyőzte a szerb Novak Djokovicsot.

A szerb teniszező nagyon stabilan hozta adogatásai, az első játszmában Nadal még bréklehetőséghez sem jutott, igaz, Djokovics is csak kétszer, de ő abból egyet kihasznált, így viszonylag könnyedén, 6:3-ra megnyerte az első szettet.

A második játszma még kiegyenlítettebb volt, mint az első, itt már egyikük sem bukta el szerváját, Djokovics egyedül a rövidítésben hibázott egyszer, amit Nadal könyörtelenül kihasznált, így egyenlített.

A harmadik játszmát a szerb kezdte jobban, de a spanyol felzárkózott, így ezúttal is rövidítésre került sor, amelyet végül Nadal bírt jobban idegekkel, így bejutott a döntőbe, amelyben a Del Potro–Federer párharc győztesével játszik.

ATP 1000-ES TORNA, MUTUA MADRILENA MADRID OPEN, MADRID (3 700 000 euró, salak)

EGYES, ELŐDÖNTŐ
Nadal (spanyol, 1.)–N. Djokovics (szerb, 3.) 3:6, 7:6, 7:6
A MÁSIK ÁGON
Del Potro (argentin, 5.)–Federer (svájci, 2.)
2019.01.16 22:50:40

Tenisz KLEIN RON (Melbourne), HARMATH ÁKOS (Budapest)

Egyesben nem maradt magyar versenyző az Australian Openen, miután Fucsovics is kiesett.

2019.01.15 22:52:20

Búcsúzott a női egyestől Babos Tímea, miután 6:3, 6:1-re kikapott az ötödik kiemelt amerikaitól.

2019.01.14 23:35:07

Tenisz KLEIN RON (Melbourne)

Nem forgott igazi veszélyben a magyar teniszező továbbjutása • Borna Coric a következő ellenfél.