Téli olimpia: megint ötöst kaptak az orosz hokislányok

2018.02.13. 15:26
A Pjongcsangban zajló téli olimpia keddi utolsó eseménye az Egyesült Államok és az Orosz csapat női jégkorong-mérkőzése volt.

A férfiaknál ez igazi csemege lenne, ám a nőknél nincsenek egy súlycsoportban a csapatok. Bár az első harmadban még jól tartották magukat az oroszok, hiszen csak egy gólt kaptak, a második játékrészben már kinyílt a gólzsák, így 5–0 lett a vége, csakúgy, mint az európaiak első meccsén, a kanadaiak ellen.

A csoportban eggyel jobb gólkülönbségének köszönhetően Kanada vezet az amerikaiak előtt, a finnek a harmadik, az oroszok a negyedik helyen állnak két kör után.

TÉLI OLIMPIA, PJONGCSANG
NŐI JÉGKORONG, A CSOPORT
Egyesült Államok – Orosz csapat 5–0 (1–0, 3–0, 1–0)
Korábban:
Kanada – Finnország 4–1 (2–0, 2–0, 0–1)

A csoport állása: 1. Kanada 6 pont (9–1), 2. Egyesült Államok 6 (8–1), 3. Finnország 0 (2–7), 4. Orosz csapat 0 (0–10)