nemzetisport.hu 2018.02.13 15:26 Frissítve: 2018.02.13 15:32

Téli olimpia: megint ötöst kaptak az orosz hokislányok

A Pjongcsangban zajló téli olimpia keddi utolsó eseménye az Egyesült Államok és az Orosz csapat női jégkorong-mérkőzése volt.

A férfiaknál ez igazi csemege lenne, ám a nőknél nincsenek egy súlycsoportban a csapatok. Bár az első harmadban még jól tartották magukat az oroszok, hiszen csak egy gólt kaptak, a második játékrészben már kinyílt a gólzsák, így 5–0 lett a vége, csakúgy, mint az európaiak első meccsén, a kanadaiak ellen.

A csoportban eggyel jobb gólkülönbségének köszönhetően Kanada vezet az amerikaiak előtt, a finnek a harmadik, az oroszok a negyedik helyen állnak két kör után.

TÉLI OLIMPIA, PJONGCSANG
NŐI JÉGKORONG, A CSOPORT
Egyesült Államok – Orosz csapat 5–0 (1–0, 3–0, 1–0)
Korábban:
Kanada – Finnország 4–1 (2–0, 2–0, 0–1)

A csoport állása: 1. Kanada 6 pont (9–1), 2. Egyesült Államok 6 (8–1), 3. Finnország 0 (2–7), 4. Orosz csapat 0 (0–10)

A Nemzeti Sport digitális formában - az e-újságért kattintson ide!

2018.02.18 16:29:36

Téli sportok KOVÁCS ERIKA (Pjongcsang)

Interjú Kolbenheyer Zsuzsannával, aki Szocsi után Pjongcsangban is a női jégkorongtorna főnöke.

2018.02.17 22:49:46

Téli sportok THURY GÁBOR

NS-VÉLEMÉNY. Az érmes helyezés még várat magára.

2018.02.17 17:54:31

INTERJÚ. „Azt hajtogattam, úristen, nehogy ezt tedd, itt vagy az elődöntőben, van esély a továbbjutásra.”

2018.02.17 06:53:41

Téli sportok KOVÁCS ERIKA (Pjongcsang), RÁCZ PÉTER, KARÁDI ZOLTÁN (Budapest), HERCZE KRISTÓF (közvetítés)

Jászapáti Petra pontszerző helyen végzett, Liu Shaolin Sándort kizárták a döntőben.