nemzetisport.hu 2018.02.15 04:16 Frissítve: 2018.02.15 06:30

Téli olimpia: Hozmann 54., Maróty 65. lett az első futamban

Végre kegyes volt az időjárás az alpesi sízőkhöz a Pjongcsangban zajló téli olimpián, így meg tudták rendezni a női óriás-műlesiklás első futamát. Az élről az olasz Manuela Mölgg várhatja a folytatást, ami pedig a két magyar indulót illeti, mindketten teljesíteni tudták a pályát.

Mölgg elsőként teljesítette a pályát, s ezután senki sem tudott gyorsabb lenni nála. Az amerikai Mikaela Shiffrin két tizedmásodperccel maradt el tőle, míg a harmadik helyen egy másik olasz, Federica Brignone áll.

Hetvennyolcan álltak rajthoz, s köztük volt a két magyar versenyző is. 76-os rajtszámmal Hozmann Szonja indult, s az igen előkelő 54. helyen zárt 11 másodperces hátránnyal, míg rögtön utána következett Maróty Mariann Mimi, aki már majdnem 20 másodpercet kapott, s a 65. helyről várja a háromnegyed hatkor kezdődő második futamot.

65. Maróty Mariann Mimi (magyar) +19.12

A Nemzeti Sport digitális formában - az e-újságért kattintson ide!

2014.03.27 18:06:37

Archív téli olimpia nemzetisport.hu

A 30 évvel ezelőtti téli olimpia helyszínei siralmas látványt nyújtanak.

2014.03.16 16:16:54

A sílövő Martin Fourcade három versennyel a vége előtt megnyerte az összetett világkupát.

2014.03.12 12:49:01

Svindal és Höfl-Riesch lett az évad a legjobb lesiklója. A német bukott, kérdéses a folytatás.

2014.03.02 17:35:58

A síző szerint sportszakmailag az olimpiaihoz hasonló eredmény a Crans Montanában elért 5. hely.